Videoportál Voyo.cz pro iPad

7

Nová aplikace VOYO.cz pro iPad nabízí předplatitelům možnost sledovat pořady z archivu TV Nova, epizody seriálů ještě před TV premiérou, živé sportovní přenosy a také neomezeně a legálně vybírat z široké nabídky českých i zahraničních filmů jako jsou Postradatelní, 2Bobule nebo Kick Ass. Videoportál VOYO nabízí i pořádnou dávku seriálů (např. Spartakus, IT Crowd, Inbetweeners nebo Mr. Bean) a sběratelé faktů a neotřelých pohledů na ně si přijdou na své u dokumentů. Vybírat mohou například z prvního celovečerního filmu věnovanému českému rapu Česká RAPublika či hudebních dokumentů Rolling Stones a Doors.

Za jeden měsíční poplatek získají uživatelé neomezený přístup do knihovny videí, ze které si mohou přehrávat seriály, filmy i sportovní přenosy kdykoliv a kdekoliv – a to vše bez reklam. Aplikace podporuje všechny generace iPadů a využívá technologii Widevine k DRM ochraně. Kvalita přenosu videa se odvíjí od rychlosti připojení k internetu.

aplikace Voyo z našeho pohledu

Hned při prvním spuštění jsem byl mile překvapen jednoduchostí, na které je aplikace postavena. Na hlavní stránce se nachází velký slider, který nabízí doporučené snímky (celkem 16 filmů). Hned pod sliderem nalezneme tři řádky Novinky, Top a Brzy uvidíte.

Jak už názvy napovídají, v prvním řádku tedy novinkách se nacházejí filmy, které byli na Voyo přidány v poslední době. Takže například poslední Televizní noviny či poslední vysílaný díl seriálu Farma. Druhý řádek obsahuje nejlépe hodnocené, tedy TOP filmy na portálu Voyo.
Poslední řádek s názvem Brzy uvidíte přináší mnoho titulů, které budou vysílány v brzké době. V této kategorii je u každého filmu datum, kdy bude dostupný na Voyo.

 
V levém horním horu se nachází tlačítko, kterým se dostanete do menu aplikace. Pokud máte ovšem raději gesta, stačí přetáhnout prstem z levé strany do pravé a do menu se dostanete také.
V něm naleznete už jednotlivé kategorie – Filmy, Seriály, Pořady, Zprávy, Sport, Děti a v poslední řadě Oblíbené tituly.

Po vybrání jedné z kategorií se zobrazí přehledná stránka s filmy či seriály. Jakmile vybereme už samotný film, zobrazí se nám náhled, krátký popis a tlačítka. Ta nám nabízí přidání do oblíbených, související videa a přehrání traileru.

V horní liště se pak u každé kategorie nachází možnost řazení titulů podle roku natočení, žánru, data vložení, názvu a roku.

 
Jakmile překlopíte iPad na šířku, tak se u jednotlivých filmů zobrazí rok, stručný výpis herců, délka, hodnocení (hvězdičková stupnice),režie, země, žánry a tlačítka pro sdílení (facebook, twitter, email).

 
Jediné dvě věci co mi v aplikaci schází jsou –  možnost vybrání kvality přehrávaného filmu. V popisu aplikace je uvedeno, že kvalita přenosu videa se odvíjí od rychlosti připojení. Myslím, že by volba kvality měla být na uživateli a ne na rychlosti jeho připojení. Hold kdo má pomalejší internet a bude chtít kvalitní obraz tak si počká déle. Kdo stojí o rozmazaný film. A za druhé možnost propojení s Apple TV.

Aplikace Voyo.cz – free