Apple meziročně navýšil prodej Apple Watch z 2,2 na 3,5 milionů kusů. Získal tak náskok nad konkurenčními značkami jako jsou Fitbit či Xiaomi. Postupně tak získává na trhu s chytrými hodinkami značnou dominanci.

Podle statistik webu Korea Herald používá Apple Watch 53 procent všch uživatelů smartwatch. Na druhém místě se umístila společnost Samsung, která zažila expanci díky svým hodinkám Samsung Gear S3.  Díky jejich prodejům tak rázem vzrostl celosvětový podíl na trhu na 12,8%.

Třetí místo pak zabírá společnost Fitbit, jejíž podíl byl spočítán na 12,2 %. Společnost Fitbit je známá především sportovcům, protože distriibuuje širokou škálu fitness náramků.

Apple si zdaleka drží první příčku, pořadí se však může změnit

Je možné, že stávajícím pořadím zamává společnost Xiaomi, které se v součanosti daří navyšovat prodej vlastních produktů. Navzdory tomu si Apple pevně drží prvenství v čele tabulky.

Je však možné, že popularita Samsungu bude nadále stoupat. Samsung Gear S3 se totiž těší velké oblibě hlavně kvůli skvělé výdrži baterie. Ta se pohybuje kolem tří dnů. Rovněž nabízí oblíbenou platební metodu Samsung Pay, která tento rok přijde i do České republiky.

Vzhledem k nízkým počtům uživatelů smartwatch však není těžké si představit změnu pořadí v následujících letech. V tomto směru je trh mladý a firma, která dokáže uživatele zaujmout novou technologií tak má spoustu prostoru enormně navýšit svůj prodej.