Tato nová funkce je je součástí aplikace Fotoaparát, umožňuje skenovat QR kódy přímo z obrazovky. Stejně jako mnoho dalších funkcí, ani tato nebyla původně představena na letošní WWDC společně s iOS 11.

Nicméně je dobré vidět, že iOS 11 konečně přináší do iOS jednu z nejžádanějších funkcí, jako je například natáčecí obrazovka, skenování QR kódů, přizpůsobitelné ovládací centrum a další. Použití nového skeneru QR kódů je velmi snadné.

  1. Otevřete Fotoaparát.
  2. Namíříte Fotoaparát na na kód QR, který zde bude v digitálním formátu. Klepnutím na obrazovku zaostřete, je-li to nutné.
  3. Aplikace rozpozná kód QR a automaticky jej projde. Jakmile jsou informace zpracovány, objeví se v horní části obrazovky upozornění s podrobnostmi skenování.

Díky vestavěné funkci skenování v aplikaci Fotoaparát tak nebudete muset být v iOS 11 závislí na aplikacích třetích stran.

Apple již vydal první beta verzi iOS 11 registrovaným vývojářům. Beta verze umožňuje vývojářům aktualizovat své aplikace pro systém iOS 11 a umožňuje Applu sledovat a shromažďovat informace o chybách.