Každý z nás si udržuje pořádek v e-mailových zprávách po svém. Je celkem jedno jaký způsob každému vyhovuje. Vždy se ale může hodit každému uložení e-mailu ve formátu PDF. Stane se, že občas dostaneme zprávu, kterou budeme potřebovat někdy v blízké době. Pro tuto možnost je nám k dispozici přehledné skladování nebo zálohování.

Ten, kdo používá počítač Mac, jistě už ukládání v tomto formátu zná. Uložení e-mailů je v tomto případě jednoduché a snadno přístupné. Jinak je to ale se sérií úkonů na zařízeních s iOS, kde je uložení do PDF značně složitější a celkem šikovně ukryté. Řekneme si nyní, jak mají postupovat uživatelé Macu, iPhone, iPadu a iPod Touch.

Jak uložit e-mail na iOS

Nejprve otevřeme mail, který chceme uložit jako PDF, poté klikneme na šipku na spodní části okna s mailem. Je to tlačítko „reagovat/odpovědět“. Následně klikneme na položku Tisknout. Nyní se otevře nové okno, které odkazuje na tisk příslušného mailu, ale pomocí zvětšení mailu rozevřením dvou prstů se dostaneme do náhledu, který potřebujeme a klikneme na položku Sdílet. Zobrazí se nabídka sdílení a pomocí ní můžeme mail odeslat nebo uložit třeba do poznámek nebo iCloud Drive.

Jak uložit e-mail na macOS

Mail, který chceme uložit jako PDF otevřeme, v horní liště nabídek klikneme na Soubor > Exportovat jako PDF. Můžeme změnit také podle potřeby umístění nebo název a poté kliknout na Uložení.