Samořiditelné kamiony Uber využívají nejpokročilejší verze 64kanálového lidaru, díky kterému systém získává na přesnosti a bezpečnosti jízdy.

Na silnicích jsou k vidění prototypy nákladních vozů řady společností. K nejmodernějším patří holding Alphabet, tedy jeho Waymo. Ten nedávno testoval  autonomní kamion.

Společnost Uber dokonce ukázala video upraveného kamionu Volvo. Samořiditelný kamion má k dispozici úplně novou generaci 64kanálového lidaru. Proto systém čerpá o mnoho přesnější informace, které se týkají dění na silnici. Tyto informace jsou velmi důležité a mají vliv na bezpečnost jízdy.

V praxi je to tedy tak, že řidič na volantu ruce mít nemusí, ale musí vždy plně zareagovat v různých situacích a ihned převzít kontrolu nad vozidlem.

Samořídící kamion představil i německý Mercedes

Po silnicích i dálnicích jezdí mnoho kamionů. Přeprava za pomoci těchto samořiditelných kamionů by se časově zkrátila a zajisté i výrazně snížila potřebné náklady. Tímto způsobem se dá změnit přístup k nákladní dopravě, který by dopravci jistě uvítali.