Stalo se Vám někdy, že se váš iPhone nebo iPad úplně zasekl a něšlo sním nic dělat? Nešel vypnout, nereagovala žádná tlačítka, prostě nic? Já sám jsem se s tímto problémem setkal již několikrát a i několik mých přátel se na mě v minulosti obrátilo stím, že jejich iPhone prostě přestal fungovat. Oni to většinou vyřešili tak, že iPhone odnesli do nejbližšího servisu, kde jako první vyzkoušeli právě úplný restart zařízení. Ve většině případech tento krok opět dané zařížení oživil.

Takže pokud u Vás nastane podobná situace, že se iPhone či iPad prostě zasekne nebo například nepůjde zapnout, nepanikařte a vyzkoušejte následující postup, jak zařízení natvrdo restartovat.

Postup: 

 1. Stiskněte a držte najednou tlačítko „home button“ a „sleep button“ .
 2. Obě tlačítka držte stisknutá (zařízení by se mělo vypnout) přibližně po dobu 10-15 vteřin, dokud se nerozsvítí obrazovka s nakousnutým jablíčkem.
 3. Pusťte obě tlačítka, zařízení je restartované a právě se zapíná.

restart-iphone
Pokud jste vše provedli správě Vaše zařízení by mělo být opět plně funkční a schopné provozu.

 

Haha, ironií je, že po dopsání tohoto článku jsem vzal do ruky iPhone a ten nereagoval! Samozřejmě pomohl výše uvedený postup. 🙂

 • Milam

  Děkuji za návod. Opravdu funguje.

 • Martin123

  Ahoj 🙂
  Měl jsem podobný problém a ten, že jsem hrál a najednou se zhasla obrazovka..
  Žádné tlačítka nereagovali :/
  Jen byl slyšet SIRI kdyż jsem držel home button a když jsem to zapojil do nabíječky tak byl slyšet ten klasický signalizátor že se nabíjí :/
  Pak jsem šel na net a na vaši stránku…
  Udělal jsem vše podle toho návodu, iPad se rozsvítil, IOS 8.1 jsem spokojen 🙂
  Díky moc 😉 🙂
  Opravdu moc 😉

 • hmmm 018

  tenhle návod mi zachránil iphone 😀 díky 🙂

 • dík za návod, pomohlo mi to 🙂