Autokorekce pomáhá někomu velmi zkrátit čas při psaní a jiný ji má raději vypnutou z obavy, že se mu automaticky opraví něco, co neměl v záměru.

Mnoho uživatelů totiž přivedla do trapné situace, kdy bylo odesláno něco úplně jiného, než původně bylo zamýšleno, a to jen proto, že se dané slovo automaticky “opravilo”. Abychom se tomuto vyhnuli, přinášíme pár tipů, jak se s touto autokorekturou vypořádat.

Resetujte slovník klávesnice

Při psaní textu vám klávesnice nabízí opravy konkrétních slov. V případě, že danou opravu několikrát zamítnete kliknutím na X, tak se vám tento výraz již příště neobjeví, protože si to zapamatuje.

Je to z toho důvodu, že klávesnice Applu se neustále učí. Stane se ale, že jste ji naučili něco, co jste neměli v úmyslu. Jednoduchým způsobem, a to vymazáním slovníku lze tento problém vyřešit následovně: Otevřete aplikaci Nastavení s kategorií Obecné a nyní kliknete na Obnovit a stisknete Obnovit slovník klávesnice.

Používejte náhradu textu

Jako výborný doplněk ji lze využít i v případě, že není funkcí přímo samotné auto korektury. Obzvlášť je ale užitečná u češtiny. V případě, že iPhone dané slovo vůbec nezná, je tak možné jej to naučit “natvrdo”.

Po otevření Nastavení kliknete na Obecné a pak na Klávesnice, poté na Náhrada textu a stisknete tlačítko +. Do pole Fráze napište celé slovo či větu správně.

Pole Zkratka nechejte prázdné a telefon tak bude dané slovo považovat za správné, a nebo zde napište krácenou verzi fráze z bodu č. 6. Pak bude stačit napsat zvolenou zkratku, která se sama přepíše na přednastavený text.

Zcela vypnutá autokorekce 

V případě, že se vám korekturu nepodařilo upravit ani jedním z uvedených návodů, máte ještě možnost auto korekturu zcela vypnout tímto způsobem: Opět otevřete Nastavení a kliknete na Obecné. Poté na Klávesnici a přesunete vypínač Auto korektura do polohy Vypnuto.