V Česku nám počasí nyní moc nepřeje. Pokud jste milovníkem léta, určitě nám dáte za pravdu, že čelit takhle extremnímu horku každý den, není nic příjemného. V takovýchto dnech bychom si měli ještě důkladněji hlídat pitný režim. Díky chytrým technologiím si můžeme v dnešní době pořádně pomoc. Zaznamenávejte si pitný režim v iPhonu a mějte informace přehledně u sebe.

Pitný režim v iPhonu se skvělou aplikací

Aplikace Sledování pitného režimu, kterou najdete v App Store, toho nabízí opravdu mnoho. Aplikace je kompletně v češtině. Pokud vám dělají cizí jazyky problém, tato aplikace nebude pro vás překážkou. Aplikaci pro trackování příjmu tekutin je v App Store hromada. Ale u této nás zaujal její český původ a funkce. Možná vás odradí, že nepůsobí naprosto minimalistckým způsobem a čistým vzhledem, jako její alternativy. Jenže tato aplikace je schopna zohlednit spoustu důležitých věcí než jen to, jaký objem jste vypili.

Není tekutina jako tekutina, když si zaznamenáváte pitný režim v iPhonu

Jak jste možná již někdy slyšeli, tak i když přijímáme nějaký druh tekutiny, nemusí to automaticky znamenat, že nás tento nápoj hydratuje. Pro hydrataci je samozřejmě nejlepší pít čistou vodu z vodovodu. Největšími nepříteli pro zadržování vody ve vašem tělě je káva a alkohol. Tyto prvky však aplikace při zaznamenávání zohledňuje.

Jak s aplikací začít

Po instalaci po vás aplikace bude chtít zadat základní údaje. Jako pohlaví, váhu pro výpočet doporučeného množství tekutin a nastavení nádob a jejich objemu, ze kterých obvykle pijete. Potom se už dostáváte přímo do aplikace, která se velmi snadno ovládá. Ikonou + přídáte vypitý nápoj a jeho objem v rozmezí 100 ml až 500 ml.

Pitný režim v iPhonu

Podpora Apple Watch

Pitný režim si můžete s touto aplikaci zaznamenávat pouze v iPhonu. Apple Watch bohužel nejsou v podpoře. Pokud máte problém si vybudovat zvyk na příjem daného denního množství tekutin, nebojte se. Vaše tělo si může zvykat déle než měsíc. Pokud se však přemůžete, uvidíte, že to stálo za to. A časem třeba ani tuto aplikaci nebudete muset používat.