T-Mobile nabídl svým zákázníkům akci na léto, kterou pojmenoval Nemezené léto. Nabídl svým zákazníkům neomezená mobilní data a to zcela zdarma až do 31. srpna. Více zde. Je tedy úplně jedno, jestli máte balíček na předplacené karté za pár stovek nebo nejdrazší paušál. Nemezená data si můžete tak či tak vychutnat. T-Mobile omezuje rychlost sítě z důvodu velkého kapacitního přetížení. Potichu to oznámil ve své tiskové zprávě.

Neomezená mobilní data jsou skutečně tady! Na léto s nimi přichází T-Mobile.

T-Mobile omezuje rychlost dat kvůli velkému využívání

Balíček s neomezenými daty na léto začalo využívat velké množství zákazníků. A to také především v zahraničí v roamingové zóně 1. Do té patří celá EU. I v roamingové zóně 1 tento balíček platil zcela bez omezení. Ovšem ukázalo se, že po spuštění této kampaně, se objem přenesených dat v EU zvýšil o více jak polovinu za pouhý týden. Nádměrné využívání zahraničními klienty se přestalo zřejmě líbit tamějším operátorům, se kterými má tento český operátor smlouvu a roamingu.

T-Mobile rychlost omezuje pouze v zahraničí

T-Mobile je nucen přistoupit ke kroku omezení přenosové rychlosti mobilního internetu. Činí tak však pouze v zahraničí. V České republice zůstavají mobilní data dále absolutně bez omezení na rychlosti a i objemu přenesených dat. T-Mobile se obává že s příchodem prázdnin a odjezdem dalších Čechů na dovolené by došlo k dalšímu masivnímu zahlcení sítí zahraničních operátorů. Tiskové centrum T-Mobile nám podalo informaci, že rychlost byla včera omezená na maximálních 20 Mb/s. Což je stále poměrně slušná rychlost.

Jak si vede Česko?

T-Mobile v České republice opavdu rychlost přenesených dat nijak neomezuje. Někteří zákazníci si na sociálních sítích stěžují na sníženou rychlost přenosu nebo také na absolutní nedostupnost. Je velmi pravděpodobné, že ve vytížených lokalitách vysíláče nestačí útáhnout takový nápor. Dá se předpokládát, že T-Mobile s těmito komplikacemi počítal a cílem této kampaně je vyladit síť pro velký nápor uživatelů. Situace by se mohla velmi brzy zlepšit.