iPhone se možná dočká nového doplňku.

Jistě jste již viděli reklamu od firmy Samsung na zařízení z divize Note. Tento poměrně velký telefon nabízí skvělou vychytávku, která dokáže velmi usnadnit práci na telefonu. Řeč je o stylusu a právě o něčem takovém pojednává nedávný patent Applu. Patent popisuje možnost, jak by se v budoucnu mohlo změnit ovládání a v podstatě i zaměření samotného iPhonu. Předmětem dnešního článku tedy bude kompaktní dotyková tužka s názvem stylus.

Návrat do historie

Jistě si také vzpomenete, že jakési pero jsme mohli najít i u iPadu. Ano, opravdu tomu tak je a jedná se o velmi oblíbenou součást ovládání tohoto zařízení. Podobnou cestou by se tak mohl vydat i iPhone. Samotný stylus by nemusel vypadat vůbec jinak a po vzoru iPadu bychom na boku iPhonu mohli najít podélný magnet, který by pero držel na místě.

Stylus

Podmínkou pro toto řešení je však velká úhlopříčka kvůli velikosti pera. Stylus tak pravděpodobně bude k dostání pouze k větším iPhonům aby netrčel na jednu nebo na druhou stranu přes hranu telefonu.

Stylus se na oblé konstrukci neudrží

Problémem by také byla dosavadní konstrukce iPhonů. Ty mají již několik let značně zaoblené hrany a plocha pro stylus by vyžadovala jisté zbroušení. Předpokládat bychom tedy mohli i návrat ke starším designům nesoucím se v duchu iPhonu 5S a SE, jen ve větším měřítku.

AirPods propojená se stylusem

Zajímavostí je každopádně jedna z posledních částí patentu, kde Apple popisuje jakousi spolupráci stylusu a AirPods druhé generace. Možná se tedy dočkáme určitých zajímavých funkcí, které dosud neměly obdoby. Jisté však je, že praktičtější řešení než je tomu u konkurenční řady Note Apple jen těžko vymyslí a pokud se nerozhodne stejně jako Samsung, mohlo by umístění pera způsobovat jen problémy bez viditelného užitku.

Stylus

Jaký máte názor na stylus u iPhonu? Má to podle Vás smysl, nebo je to jen další věc, která bude sbírat prach doma na poličce? Budeme rádi za Váš názor!