Analytik Robert Cihra ze společnosti Guggenheim ubezpečuje investory, že zpoždění iPhone 8, nebude mít vliv na vývoj akcií. Ti se ale obávají, že pokud se zpozdí prodej ikonického modelu, můžou klesnout ceny akcií Applu. Model nového iPhone 8 se bude prodávat s krátkodobým zpožděním.
Podle analytiků by výroba modelu měla započít v listopadu nebo až v prosinci. K dispozici by zatím mělo být omezené množství těchto zařízení. Cihra předpokládá, že přesto, že se prodej opozdí, tak nebude mít negativní vliv na akcie společnosti Apple.
Apple očekává, že 40% uživatelů iPhone bude upgradovat svá zařízení. Jedná se asi o 700 milionů majitelů. Zdokonalování zařízení bude narůstat, podle Cihri, i příští rok. V roce 2018 by již všechny verze iPhone měly mít OLED displej.
iPhone 8 bude disponovat OLED displejem, bude mít systém na rozpoznávání obličeje a bude mít o poznání dokonalejší kameru s převratnými funkcemi AR.
Díky těmto průlomovým vylepšením by podle Roberta Cihri prodejní cena iPhone 8 měla být o 400 USD vyšší než cena iPhone 7.