Headphones are seen in front of a logo of online music streaming service Spotify in this illustration picture taken in Strasbourg, February 18, 2014. Spotify is recruiting a U.S. financial reporting specialist, adding to speculation that the Swedish start-up is preparing for a share listing, which one banker said could value the firm at as much as $8 billion. REUTERS/Christian Hartmann (FRANCE - Tags: BUSINESS ENTERTAINMENT LOGO) - RTX1914U

Přestože oficiálně Spotify nic neoznámilo, objevily se náznaky, že usilovně pracuje na módu pro řidiče, kteří by pravděpodobně tuto vychytávku uvítali a zároveň nechápou, proč na něj musí tak dlouho čekat.

Server The Verge oznámil, že aplikace bude pro šoféry zřejmě značně pohodlnější. Na Redditu se objevila fotka od uživatele Chris5421, na níž je mód pro řidiče přímo viditelný.

Nová tlačítka zjednoduší ovládání aplikace

Hlavní změnou asi prošla ovládací tlačítka, protože budou větší a bude tak snazší se na ně trefit při jízdě. Aplikace také oznámí řidiči název písničky, která se hraje a zajistí tak bezpečnější jízdu bez toho, aby člověk ovládající volant usilovně sledoval displej s touto informací.

Z toho důvodu by určitě bylo lepší oslovit Spotify podobně jako Siri. Možná to usnadní ikonka mikrofonu naznačující, že si o zvolenou skladbu uživatel bude moci říct.

Mód pro řidiče se bude dát lehce zapnout přes malou ikonku auta na spodním levém rohu a zatím není známo, jestli Spotify rozpozná pokud bude uživatel zrovna řídit a tím pádem ji v tomto případě nabídne, a nebo jestli tam bude umístěna nastálo.

Necháme se překvapit, kdy tato užitečná aplikace bude dostupná pro uživatele, kteří by tuto streamovací novinku zvyšující bezpečnost jízdy zcela jistě uvítali.