Místem, kde se mohli nezávislí interpreti plně realizovat a sdílet svoji práci se světem byla v minulém období streamovací služba Soundcloud. Této službě ale v posledních letech uškodila některá její rozhodnutí a právě ta jsou zřejmě důvodem odchodu 40% zaměstnanců.

SoundCloud zavírá své kanceláře v Londýně a propouští tak z pracovního poměru asi 173 pracovníků, což je skoro 40% z celkového počtu. V provozu zůstanou jen kanceláře v Berlíně a New Yorku. Tato informace se objevila minulý týden.

Budoucnost SoundCloud je stále nejistá

Oznámení o ukončení činnosti SoundCloudu v Londýně přichází jen krátce poté, co firmu v uplynulém měsíci opustil její provozní ředitel Marc Strigel, finanční ředitel Markus Harder a dále kreativní ředitel Stephen Bryan.

Kromě toho také kolovaly zvěsti o tom, že o tuto firmu mají zájem společnosti Apple a Deezer a chtějí ji odkoupit. Ale spoluzakladatel a CEO firmy Alex Ljung tuto zprávu nepotvrdil a naopak uvedl, že společnost SoundCloud odstoupila od všech jednání o koupi a jejím přáním je zůstat nadále nezávislou.