Skládací telefon od Samsungu je velká katastrofa. S displejem jsou problémy.

0
Skládací telefon

Samsung představil svůj skládací telefon na začátku roku 2019. Samsung Galaxy Fold byl něco, co Apple poměrně shodilo. A to z toho důvudu, že Apple stále neměl žádnou takovou technologii představenou ani zpatentoovanou a bylo mu vyčteno, že je zkrátka oproti svému konkurentovi pozadu.

Apple může vracet úder

Všichni víme, že i kdyby měl Apple příležitost, nebude mít žádné rejpavé reklamy ani poznámky na svých konferencích, kde se představují nové produkty, narozdíl od svých konkurentů. Samsung si může začít sypat popel na hlavu po vybuchujícím telefonem Note 7, který byl zakazán přepravovat v letadle z bezpečnostních důvodů, ho čeká ostuda za skládací telefon, který skládání příliš dobře nezvládá.

Skládací telefon ma problémy velmi rychle

Uživatelé hlásí, že po využívání možnosti ohnutí telefonu jako knížku začíná displej problikávat, špatně reagovat na dotyk nebo přestane fungovat úplně. Steve Kovach na Twitteru uvádí, že zmíněné problémy se začaly na jeho Galaxy Fold vyskytovat po jednom dnu používání zařízení. Ostatně podívejte se sami na video z Twitteru, jak to může názorně vypadat.

Ačkoliv Apple má své chyby…

Ačkoliv Apple má také své moušky, například stále dokola zmiňovanou kauzu se zpomálováním starších zařízení, nikdy nepouští na trh technologie, které by neměl dostatečně odzkoušené, odladěné a které by mohly představovat bezpečností riziko, jako právě vybuchující řada Note 7 od Samsungu.

Odložení prodeje

Samsung plánoval zahájit prodej této řady mobilních telefonů dnes, tedy 26. dubna. Před třemi dny podal oficiální vyjádření, že toto datum odsouvá a za problémy s telefonem se svým zákazníkům omlouvá. Samsung také slibuje, že veškeré chyby napraví, aby mohl svým uživatelům přinést co nejlepší uživatelský zážitek. Udajně si je vědom problému, který problém s displejem způsobuje. Samsung chce také důkladněji upozorňovat zákazníky na to, že by neměli sundávat ochrannou fólii z tohoto telefonu. Problém s displejem údajně způsobuje horní a dolní část pantu, na které se skládací displej pohybuje.