Siri byla vylepšená o novinky, které se týkají umělé inteligence a učení. Kromě jiného získala také o mnoho lidštější hlas. Ti, kteří si již nainstalovali iOS 11 a používají Siri, si jej již mohli poslechnout, si tuto možnost stáhli.
Pro ty, co ještě tuto možnost neměli, a chtějí si poslechnout její nový hlas, zde máme video. Siri si umí sama vyhodnotit informace o všem co upřednostňujete, o vašich zájmech nebo rutinách. Odpověď bude vždy stejná ať jste na Macu, iPhonu, iPadu nebo iPodu. K vašim datům nikdo nepronikne, neboť synchronizace používá end-to-end šifrování.
V aplikaci News (pro ČR a SK zatím nedostupná) tak nově můžete dostávat tipy na články, které vám vaše virtuální asistentka nabídne, protože ví, co nejvíce v Safari vyhledáváte. Je při tom jedno, na jakém zařízení s iOS 11 nebo macOS High Sierra si tyto informace zjišťujete. Systém vám sám nabídne v aplikaci News tyto články přednostně.
Další vylepšenou zajímavostí je automatické vytváření událostí hledaných v Safari, které chceme vložit do Kalendáře. Na Macu si chceme vyhledat a zarezervovat pobyt v námi zvoleném hotelu přes Booking. Systém rozpoznávání dat událost rozpozná a přidá ji do kalendáře, který je synchronizovaný přes iCloud. Když poté budeme chtít vědět datum vaší rezervace, stačí se třeba na iPhonu zeptat, kdy je datum vaší rezervace.
Další zajímavostí Siri v iOS 11 je překlad. Siri umí překládat texty z angličtiny do němčiny, francouzštiny, italštiny, španělštiny a čínštiny. Pokud tedy umíte alespoň z části anglicky tak se Siri je možné i do těchto jazyků překládat. Zde je ale nutností být připojen k internetu.
Další novinkou je schopnost příkazy pro Siri zaznamenávat ručně. Je to užitečné v momentech, kdy se nedají příkazy diktovat, například v práci či v hromadné dopravě. Tato novinka se nastavuje v Nastavení/Obecné/Zpřístupnění/Siri.