Samsung bude vyrábět více součástek pro iPhony. Které to budou?

0
Samsung

Samsung nebude dodávat jen displeje. Z Jižní Koreje půjde do iPhonu více součástek.

V minulosti již Samsung dodával více součástek. Před čtyřmi lety dodával Applu procesory. Jihokorejskou společnost ale později nahradila firma TSMC, která vyrábí nám známé procesory řady A umístěné v novějších iPhonech. Z Jižní Koreje teď pochází displeje a několik dalších menších součástek.

Do čeho se Samsung zapojí?

Podle všeho by měl usilovat o opětovnou výrobu procesorů pro kalifornského giganta. Spoléhat bude na to, že aktuální dodavatel používá zastaralou technologii a může proto proto nabídnout zajímavější produkty než společnost TSMC.

Nevděčný odběratel

Přestože Apple od Samsungu odebíral procesory do roku 2015 a vše vypadalo v pořádku, dělal Apple velké problémy kvůli ceně odebíraných produktů. Pečlivě kontrolovali kvalitu a údajně docházely některé produkty poškozené nebo nefunkční, což dodavatel odmítal. Přesto byl pro ně Apple natolik zajímavým zákazníkem, že kontrakt nezrušili a pokračovali ve výrobě procesorů. Akuálně Apple odebírá OLED displeje pro nové iPhony.

Nová technologie

Jihokorejská firma slibuje výrobu 7 nm procesorů pomocí nové technologie, kterou zatím žádný jiný výrobce nepoužívá. Stávající dodavatel procesorů nabízí také procesory ze 7 nm architekturou, ale vyrábí je pomocí zastaralé metody. Na novu se chystá přejít až příští rok a toho chce právě Samsung využít a nabídnout lepší produkt.

Samsung

Samsung nevyrábí jen displeje

Jak už jsem zmínil, kromě displejů a dříve procesorů dodává Applu i jiné menší součástky. Jedná se například o paměťové moduly, tištěné spoje nebo třeba síťové moduly. Pravdou však je, že Samsung jako jediný zvládne poskytnout produkty kvality, kterou Apple po svých dodavatelích požaduje. Od jiných výrobců má ale Apple velkou spoustu jiných součástek. Od firmy LG odebírá moduly fotoaparátů, společnost System LSI zase dodává čipy pro ovládání displeje.

Jaký máte názor na to, že Apple neskládá svá zařízení z vlastích produktů a musí se spoléhat na externí dodavatele? Napište nám ho do komentáře!