Starcraft si budeme moci na macOS zahrát od 14. srpna ve 4K Ultra High Definition rozlišení. Hra bude obsahovat také datadisk Brood War. Vývojáři tvrdí, že hratelnost zůstává neměněna.

Starcraft patří mezi nejpopulárnější hry v oblasti profesionálního gamingu. Řadí se mezi science fiction. Vytvořila ji společnost Blizzard Entertainment, která má na svědomí i další kultovní hry ze sérií Diablo a Warcraft. V roce 2010 se dočkal druhého dílu s názvem StarCraft II: Wings of Liberty.

Příběh je zasazen na přelom 25. a 26. století a hlavní dějová linie se odvíjí kolem konfliktu tří velkých civilizací o vládu nad vzdálenou částí Mléčné dráhy. Jsou jimi Terrani, lidé vyhoštění ze Země, Zergové, obří členovci s cílem dosáhnout genetické dokonalosti, a Protossové, vysoce pokročilá humanoidní mimozemská civilizace s psionickými schopnostmi a přísnou životní filozofií.

Remastered verze hry bude dostupna pro PC a macOS za cenu 14,99 dolarů. Přeložen bude do 13 jazyků, mezi které však čeština bohužel nepatří.