Qualcomm žaluje Apple za porušení patentu. Jde o o zamezní dovozu a prodeje některých modelů zařízení Applu ve Spojených státech. Celkem se žaloba týká šesti modelů. Ty údajně porušují patenty Qualcommu v oblasti agregace nosičů a technologií, které jsou navrženy tak, aby iPhony šetřily baterii při komunikaci.

„Kdyby byl Apple schopen držiteli licence zaplatit za to, co používá, nebudeme ho za tyto patenty žalovat. Ale Apple není jako všichni ostatní, kteří jsou ochotni platit za to, co používají, a tak my jsme cítili, že se musíme bránit,“ uvedl v rozhovoru právník Qualcommu Don Rosenberg.

Možný zákaz by se však uskutečnil nejdříve za 18 měsíců. Qualcomm rovněž očekává, že komise by měla vyhodnotit stížnost v srpnu a naplánovat soudní proces na následující rok.

Žaloby mezi Applem a Qualcommem jsou vzájemné

Soudní spory mezi Applem a Qualcommem mají bohatou historii. Apple v minulosti podal n Qualcomm trestní oznámení u komise FTC kvůli praktikám na trhu s patenty, kde firma neférově likvidovala konkurenci. Následně Apple obvinil společnost i z toho, že si účtuje poplatky za technologie, se kterými nemá nic společného. Qualcomm pak podal žalobu na Apple za to, že přestal platit licenční poplatky za využívané technologie.