Apple Keynote 2019. Jaké služby Apple zveřejnil?

0
apple-event-tv-1

Jarní Keynote 2019. Apple Card, News+ a mnoho dalšího.

Pokud alespoň mírně sledujete technologický svět a věnujete pozornost i kalifornskému gigantovi ze Cupertina, neunikla vám dnešní Keynote, která začínala v 25.3.2019 v 18:00. Apple na ní představil několik služeb a novinek, na které se teď společně podíváme.

Keynote 2019

Apple Card

Za mě určitě nezajímavější představená novinka. Apple představil vlastní kreditní kartu, od které si slibuje větší bezpečnost, přehled o transakcích a cash back. Samotná fyzická karta na sobě bude mít jen jméno držitele a logo Apple, popřípadě logo společnosti MasterCard, s kterým Apple kvůli vývoji spolupracuje.

Veškeré citlivé údaje jako číslo karty, datum expirace či kontrolní symbol budou uloženy v nativní aplikaci a uživatel bude moci použít kartu kdekoliv, kde funguje služba Apple Pay. V Česku tedy žádný problém.

Cash back

Velmi zajímavá funkce, která potěší nejednoho uživatele. Přestože vrácená procenta z nákupní ceny nejsou nijak ohromující, potěší i tohle.

  • 3% zpět z platby přímo v App Store
  • 2% zpět z platby přes Apple Pay
  • 1% pak získáte zpět při platbě pomocí Apple Card

Apple News+

Pokud rádi čtete, nová služba od Applu je pro vás jako stvořená. News+ je aplikace obsahující až 300 různých magazínů a každý si zde najde to svoje, ať už jste fanoušky automobilů nebo dáte přednost dobrému jídlu. Apple myslel opravdu na všechny. Zároveň si zde můžete své oblíbené časopisy ukládat. Aplikace vám také doporučí položky, které vyhodnotí jako vaši cílovou skupinu. Služba bude stát 9,99 USD měsíčně, což je v přepočtu asi 220 Kč. Apple News+ bude dostupné už v dalším iOS a MacOS updatu a první měsíc bude pro uživatele zdarma. O podpoře v ostatních zemích však zmínka nebyla. Zda se dočkáme českých a slovenských časopisů je tak otázkou. Obávám se však, že tato možnost se ve službě neobjeví.

applenews

Apple Arcade

Herní platforma, která do App Store přibyde už na podzim. Stačit bude jedno předplatné na všechny hry. Díky propojení můžete hru na iPhonu v půlce vypnout a odpoledne ji dohrát na Macu. Zároveň můžete hrát offline, služba data synchronizuje při nejbližším připojení k internetu. K hrám bude mít přístup až 6 členů rodiny, se kterými můžete hrát. A nakonec to nejdůležitější, vše bude bezpečnější než kdy dřív.

Apple tv+

Nová streamovací služba. Spuštěna bude na podzim a očekávat můžeme službu na bázi Netflix. Apple si tak uvědomil, že se nemůže spoléhat jen na hardware a osobní zařízení, ale musí směřovat svoji filozofii a finanční prostředky do vývoje služeb pro zákazníky. Na tv+ tak najdeme filmy, streamy z důležitých událostí, seriály a další.

appletv+