Tato technologie je u běžných hodinek běžně dostupná, je to však poprvé, co se o něco takového pokoušejí technici zrealizovat u smartwatch, i když zatím je projekt stále na Kickstarteru. Celý systém spočívá stejně jako u běžných hodinek v rozhýbání vnitřního strojku, který začne následně dodávat energii do baterie. Při bězném pohybu by měl generátor získat pro chytré hodinky dostatek energie na 4000 otáček.

A o otáčkách se tu bavíme opravdu doslova, na rozdíl od jiných modelů tyto samonabíjecí chytré hodinky nedisponují displejem. Ten by totiž zvýšil spotřebu energie do takové míry, že by nabíjení běžným pohybem nebylo zdaleka dostačující.

Přesto se o chytrých hodinkách stále můžeme bavit. Disponují totiž měřením kroků, tepu a zjistí GPS souřadnice. Krom toho hodinky mají dva ciferníky, které ukazují stav baterie a fyzického výkonu. To vše doplňuje i notifikační dioda. Tyto funkce pohání jejich vlastní systém QSQ 1.1, který s uživatelem komunikuje pomocí Bluetooth v jeho telefonu.

Chytré hodinky jsou do patnácti metrů vodotěsné. K dostání by měly být ve třech barevných provedeních. Hodinky si můžete předobjednat za 189 dolarů, pokud se však rozhodnete vyčkat na zpětnou vazbu od ostatních uživatelů, jejich plánovaná cena bude po vydání činit 438 dolarů.