Problémy s klávesnicí u MacBooků.

0

Máte problémy s klávesnicí na svém MacBooku? Nejste sami.

Historie se opakuje. Ani třetí generace motýlkové klávesnice se neobešla bez chyb a uživatelé to společnosti dávají dosti znát. Podle statistik trpí problémem s klávesnicí téměř každý čtvrtý MacBook.

Není to poprvé.

Apple tento problém neřeší poprvé. Již první a druhá generace klávesnice se potýkala s problémy a na kalifornskou společnost se sesypaly žaloby od mnoha uživatelů. Není tedy divu, že Apple couvnul a nabízel výměnu klávesnice zdarma. Problém však byl v tom, že vyměňoval klávesnice za kusy stejné generace. Zákazníci kteří si tak chtěli přilepšit a odejít s třetí generací místo původní první měli smůlu.

Kde je vlastně problém?

Pokud nepatříte mezi ty, kteří by měli s klávesnicí problémy, možná by vás zajímalo, co je vlastně za problém. Mezi nejčastější stížnosti patří zejména zasekávání kláves, které bylo velmi časté i u první a druhé generace. Za zmínku pak také stojí zdvojení znaků, což možná nezní tak hrozně, ale při psaní delších textů je to vážně nepříjemné.

Co na to uživatelé?

Z výsledků jedné firmy můžeme zjistit, že ze 47 nových MacBooků s třetí generací klávesnice má celých 30% uživatelů problémy se zasekáváním kláves. To však Apple nepřímo popřel ve vyjádření, ve kterém sice přiznal chybu klávesnice, ale problémy má prý jen minimum lidí a ostatní jsou spokojení. Do spokojených zákazníků však Apple počítá i ty, kteří zkrátka problém neřeší.

Z průzkumu vyplývá, že ze 7 577 uživatelů celkem 53% lidí odpovědělo, že se u nich vyskytl problém s klávesnicí, ale šlo o zanedbatelnou chybu a neřeší to. 36% pak nedalo znát pochybnosti a stáli si za tím, že klávesnice od Applu je perfektní a nelze jí nic vytknout. Zbylých 11% přiznalo, že s počítačem museli do servisu, ale Apple vše opravil. Skutečnost je taková, že ne každý je natolik temperamentní, aby se zvedl a šel si stěžovat. Spousta uživatelů si tak zvykne na zaseknuté klávesy, nebo si koupí externí klávesnici a tu na MacBooku jednoduše nepoužívají.

Mezi poruchová zařízení patří MacBook 2015 a novější, MacBook Pro 2016 a novější a MacBook Air 2018. Patříte do skupiny uživatelů vlastnící tato zařízení a máte problémy? Dejte nám vědět do komentářů!