Tuto odvážnou myšlenku bychom na základě posledních informací měli brát vážně i z toho důvodu, že web Korea Economic Daily zjistil, že bude zahájena výroba flexibilních plošných spojů firmou LG Innotek už v příštím roce. Zajímavé ale na tom je to, že tyto plošné spoje jsou součástí flexibilních OLED displejů, kterými mají být vybaveny pouze letošní iPhone 8.

Nedá se ale počítat s tím, že by se Apple v příštím roce předzásobil větším počtem těchto spojů z toho důvodu, že nepředpokládá také zatím větší množství prodaných kusů iPhone. Je tedy možné, že budou OLED displeje součástí některých jablečných zařízení a s největší pravděpodobností telefonu iPhone.

Web Korea Economic Daily získal také zprávu o tom, že LG Innotec bude dodávat flexibilní spoje pro LG a Apple. Dosud se běžné displeje používaly s neflexibilními plošnými spoji, nyní se ovšem flexibilní OLED displeje bez těchto speciálních spojů neobejdou. Společnost LG již v minulosti jednala s Applem o dodávkách tohoto sortimentu a proto se dá předpokládat, že jejich výroba se plně zaměří výhradně na dodávku OLED displejů a příslušenství s touto technologií pro Apple.

OLED na iPhonu bude možná již příští rok, u Iphonu 8 se však vyskytují problémy

Je známo, že flexibilní plošné spoje byly nejdříve použity v modelu Galaxy S6, kterému společnost Samsung zakřivila okraj displeje a tak tímto prvenstvím získala neotřesitelnou pozici v tomto odvětví. LG ale dělá vše proto, aby je svými spoji brzy dohnal nebo třeba i nahradil. Investuje proto nemalé peníze do svých továren s výrobou právě této technologie.

Můžeme tedy očekávat, že iPhony budou standardně osazovány OLED displeji, ale ukáže čas, jestli se tak stane. Očekává se, že Apple tuto technologii použije už příští rok, ale všichni víme, že výroba OLED displejů pro iPhone 8 se potýká s problémy. A s tím také velmi souvisí menší počet letošních nových iPhonů 8. Předpokládá se, že budou na konci letošního roku k dispozici asi jen čtyři miIiony kusů velmi očekávaného iPhone 8. Je to snad tenhle důvod, proč Apple začal přípravu nové generace iPhonu už letos?