Přední kamera iPhonu by podle Apple měla být v budoucnu schopna měřit životní funkce uživatelů. Nový patent Applu ukazuje, že společnost se nebojí odvážných projektů i do budoucna, rovněž to ukazuje také na zájem proniknout na trh týkající se zdraví.

Celá technologie bude uložena v předním horním panelu telefonu. Nejdůležitějším prvkem bude samozřejmě přední kamera, která by měla být zdvojena a rozdělena na senzor přiblížení (proximity senzor) a senzor osvětlení (light senzor).

Pokud budou obě kamery spolupracovat, mohly by podle patentu dokázat zjistit řadu zdravotních dat o uživateli. Samotná dvojice kamer však nebude jediným doplňkem, který bude tělesné funkce uživatele snímat. Horní panel bude pro tento účel obsahovat i řadu dalších senzorů.

Jaká data by vlastně takto mohl iPhone zjistit? Například podíl tuku v těle, EKG, tep a řadu dalších dat týkajících se tělesných funkcí. To, že bychom pouhým dotykem prstu dokázali zjistit svůj  krevní tlak, je jistě příjemná představa.

Již současné iPhony jsou přitom podobnými senzory vybaveny, nejsou však ještě dostatečně citlivé. Proto se snaží společnost o vývoj kvalitnějších senzorů, uvažuje například o fotodiodách z india, galia a arsenidu, které by dokázaly lépe pracovat se světlem.