Na veletrhu CES 2015 má své místo bezpochyb i nejznámější výrobce instantních fotoaparátů a filmů POLAROID.  Ten drží krok s moderními technologiemi a na letošním ročníku CES 2015 představil fotoaparát Polaroid Socialmaticklasický instantní fotoaparát v moderní verzi s LCD displejem a doslova insta tvarem, a chytrou mobilní tiskárnu Polaroid Zip, která se Vám vejde do kapsy u kalhot.

Tiskárna Polaroid Zip umí tisknout barevné fotografie o rozměru 5 x 7,6 centimentrů a lze jí připojit k jakémukoliv zařízení přes NFC nebo technologii Bluetooth 4.0.

Aplikace pro iOS (Android) nabídne úpravu fotografií pomocí změny kontrastu, sytosti, jasu a odstínů. Vybírat budete moci také z dvanácti barevných filtrů, rámečků, samolepek, razítek a jiných různých doplňků. Aplikace nabídne také režim koláže, který dokáže smíchat až devět snímků najednou.

polaroid-zip1

Stejně jako fotoaparát Socialmatic používá Zip technologii bezinkoustového tisku Zero Ink, díky které jsou fotografie kvalitnější, voděodolné a odolnější proti roztržení.

Samotný přístroj dokáže vytisknout až 25 fotografií na jedno nabítí a jeho váha je úžasných 186g, takže opravdu kousek do kapsy. Tiskárna bude dostupná letos na jaře a prodávat se bude za $130, tedy za krásných 2 600 Kč.