Příchod operačního systému iOS 13 se blíží a už teď se řeší podpora zařízení, která se už řadí k těm starším. Apple podporuje aktualizace pro své staré iPhony většinou kolem pěti až šesti let po jejich vydání. Čímž zcela jasně dostávame zařízení, na která si tuto novou verzi operačního systému prostě nestáhnete. Podle některých zdrojů se však mezi nepodporovaná zařízení dostanou iPhony, u kterých by to nikdo nečekal.

Podpora zařízení iOS 13 u iPhonu 5S

Podpora aktualizací iOS pro legendární iPhone 5S se řešila už minulý rok, když vyšel aktuální iOS 12. Nakonec se ještě tento model dočkal a Apple nám udělal radost, když tuto verzi operačního systému navrhnul tak, aby fungovala ještě rychleji i na starších zařízeních, jako je právě 5Sko.

Je podpora zařízení iPhonu 6, 6 Plus a SE u iOS 13 v ohrožení?

Podle francouzského Apple magazínu iPhoneSoftr.fr Apple ukončí podporá také u iPhonu 6, iPhonu 6 Plus a iPhonu SE. Není to poprvé, co se tato informace po internetu rozšířila. Ze strany Applu by to však bylo zcela nelogické především u iPhonu SE, který je vybavený stejnými hardwarovými prostředky jako iPhone 6S.

Konec malých displejů

Je možné, že podpora zařízení s malým displejem pro iOS 13 bude omezena kvůli jednoduššímu vývoj a pro pokrok dál. Konrétně by tedy Apple tímto krokem ukončil podporů čtyřpalcových zařízení. Tato varianta se ovšem také zdá jako velice nepravděpodobná. Tím by Apple také pohřbil podporu iPodu Touch, se kterým bude pravděpodobně v budoucnu ještě počítat.

A co iPady?

Operační systém iOS se týká také iPadů, které jsou mezi svými uživateli opravdu velmi populární. Apple s nejvyšší pravděpodobností přestane podporovat iPad Air a iPad mini 2, které podporuje již poměrně dost dlohou dobu.

Kdy se dočkáme konkrétní informace?

Jako vždy se jedná pouze o předpoklady, které nemusí být pravdivé. Apple iOS 13 nepředstavil na letošní první Keynote, kdy jsme ho očekávali. Proto se ho možná dočkáme 3. června při události WWDC. Dočkáme se tak zhruba za jeden měsíc a uvídíme, jak to dopadne.