Aktivujte si na svých Apple watch oznámení o nepravidelném srdečním rytmu. Tato funkce vám může ochránit vaše zdraví v případě, že by vaše srdce nefungovalo tak, jak by mělo a vaše Apple Watch by tuto skutečnost zaznamenaly. Podívejte se na návod, jak si tuto funkci aktivovat.

Oznámení o nepravidelném srdečním rytmu po aktualizaci watchOS

Této dlouhodobě očekávané funkce jsme se v České republice dočkali společně s příchodem iOS 12.3 a watchOS 5.2.1. Funkce přišla společně s oficiáním spuštením funkce EKG na uzemí České republiky. Informace o tom, jak tuto funkci zapnout naleznete v tomto článku.

Jak nastavit EKG na Apple Watch pomocí iPhonu? Podívejte se na náš návod.

Jak si tedy oznámení o napravidelném srdečním rytmu nastavit?

V první řadě je potřeba, abyste měli nainstalovaný na svém iPhonu iOS 12.3 a na Apple Watch watchOS verze 5.2.1. Poté se už můžete pustit do jednotlivých kroků nastavení.

1. Otevřete aplikaci Zdraví

2. V dolním menu klikněte na Zdravotní data a po té na položku Srdce.

3. Zvolte Oznámení o nepravidelném srdečním rytmu

4. Dostanete se do průvodce nastavením této funkce

5. Zadejte potřebné údaje jako to, jestli u vás byla diagnostikována fibrilace síní

6. Hotovo

 

Tato funkce je údajné dostupná na všech modelech Apple Watch, které jsou kompatibilní s tímto softwarem. Tuto funkci vřele doporučujeme mít zapnutou a nevypínat ji. Pokud vás hodinky na tuto skutečnost upozorní, rozhodně byste ji neměli ignorovat a měli byste urgnetně navštívit svého lékaře.

Nic pro mladé

Apple kromě toho, že Apple Watch nesledují fibrilaci vašich srdečních síní nepřetžitě, také upozorňuje na to, že tato funkce není určena osobám mladším 22 let. U těch zřejmě hodinky nejsou velmi přesné především proto, že tělo není dostatečně vyvinuté nebo prochází intenzivním vývojem. Stejně tak tato oznámení nejsou určená pro uživatele, kterým již byla fibrilace síni diagnostikována.