Společnost Jamf zveřejnila výsledky ankety, ve které zjištovala pro společnost Apple oblíbenost Maců u vysokoškolských studentů. Ačkoliv prodej počítačů za poslední roky spíše klesá, Apple se může pochlubit tím, že popularita jeho počítačů Mac je na tom rozhodoně lépe než kdysi dávno. A to především mezi mladými lidi. Tedy i mezi vysokoškolskými studenty.

Oblíbenost Maců u vysokoškolských studentů stoupla

Jamf položil studentům otázku, jestli by preferovali počítač Mac bez ohledu na jeho cenu. 71% dotazovaných studentů si vybralo počítač Mac. 40% z těchto studentů používají Mac a zbylích 60% používá počítač s operačním systémem Windows. 51% uživatelů Windows jasně řeklo, že by raději používali Mac od Appe než svůj současný počítač.

Přečtěte si také novinku o nemezených mobilních datech!

Neomezená mobilní data jsou skutečně tady! Na léto s nimi přichází T-Mobile.

Zaměstnaní a oblíbenost Maců

Padly také dotazy ohledně budoucího zaměstnání. 78% studentů uvedlo, že by měli zaměstnavetelé dávat na výběr svým pracovníkům mezi počítači se systémem Mac a Windows. 70% jich uvedlo, že by raději pracovali v organizaci nebo do přešli do nové, která právě tuto volbu nabízí.

Důvody proč svou volbu preferovat

Otázky také padly na to, proč si studenti volili své zařízení. Studenti měli k dispozici nabídku více odpovědí, ze kterých mohli vybrat více než jednu. Důvody u Apple byly následující:

  • 64% studentů má rádo značku Apple
  • 60% uvedla vzhled
  • 59% volilo jednoduchost používání
  • 49% ocenilo sychronizaci mezi ostatními zařízeními
  • 48% tvrdí, že má Mac dlouhou životnost
  • 37% oceňuje dobré aplikace

U Windows počítačů byl důvod uváděný jediný. A tím byla cena.

Studenti, kteří byli dotazováni

Průzkumu se zúčastnilo celkem 2 244 současných studentů vysokých škol z pěti zemí na světe. O které konkrétně šlo, nebylo u zprávy z průzkumu uvedeno.