Zájem o nákup MacBooků stále roste. Apple zaznamenává meziroční nárůst v jejich prodeji o 17 %. Jak navíc ukazují statistiky, velkou část tohoto nárůstu tvoří noví uživatelé, tedy ti, kteří MacOS předtím neužívali.

MacBooky jsou nejméně poruchové laptopy na světě

To potvrzuje i výzkum společnosti Verto Analytics. Ten říká, že zatímco na Windows plánují přejít jen 2% uživatelů Macu, z Windows na Mac plánuje přejít až čtvrtina. Trh s notebooky roste i mimo Apple. Trh s nimi podle analýzy agentury Trendforce meziročně vzrostl o 3,6%. Apple zaujímá páté místo na trhu s notebook, kde tvoří MacBooky 10%. Dlouhodobě společnost však zažívá růst, mezi jehož důvody lze zařadit i minimální poruchovost. Podle studie společnosti RESCUECOM se pouze 0,3% počítačových oprav týká Maců.

Výkonnost nových MacBooků sice nadále roste, ne všem uživatelům však provedení novějších modelů vyhovuje . Pokud jste dříve požadovali levnou variantu určenou především na surfování po internetu, vystačili jste si s levným iBookem, výkon zase zajistil PowerBook. Tuto dvojici nahradil lehký MacBook Air a težký, nicméně velice výkonný Macbook Pro. Později přišel 12″ MacBook, Touchbar, Retinové displeje a další funkce a najednou se stala volba mezi notebooky komplikovanější a méně přehledná.

Tyto atributy v kombinaci s vysokou cenou často atraktivitu nových modelů snižují. Uživatelé, kteří chtějí přenosný MacBook a nutně nevyžadují nejvyšší možný výkon, proto pochopitelně často sahají ke starším modelům, s jejichž nákupem se pojí i příznivější cena.

Pokud MacBook nevlastníte, případně toužíte po jiném modelu, doporučujeme využít aktuální nabídky serveru TheMac.cz, který nabízí repasované Macy i upgrade vašeho aktuálního zařízení. Pokud by se MacBook nazdory vysoké spolehlivosti porouchal, TheMac navíc poskytuje 12 měsíční záruku na veškerou elektroniku a profesionální servis, který řeší opravy do 24 hodin.