Apple Watch si stále drží svůj post nejprodávanějších chytrých hodinek na světě. Dokazují to výsledky prodeje za 1. kvartál roku 2019. Informace ukazují, že oblíbenost Apple Watch je tak velká, že každé třetí prodané chytré hodinky, jsou právě ty od společnosti Apple.

Oblíbenost Apple Watch oproti ostatním hodinkám

Jablečné chytré hodinky si opravdu drží dominanci. Za první kvartál tohoto roku tvořili prodeje Apple Watch celkem 35,8%, což je o 3 desetiny více, než za první kvartál minulého roku. Hned za nimi následuje Samsung, jehož prodeje tvoří 11,1% globálního prodeje. Oproti minulému roku si Samsung také přilepšil. A to o skoro čtyři procenta.

Co uživatele a Apple Watch tak láka?

Oblíbenost Apple Watch se projevuje předevšim u modelu series 4. Což je dáno modulem LTE, díky kterému nejsou hodinky pro hovory a internet stále fixovány na váš iPhone. Tuto technologickou noivnku si však stále nemůžeme vychutnat v Česku. Důvodem je, že nikdo z operátorů nepodporuje eSIM pro skundární zařízení jako jsou právě Apple Watch.

Dalším bodem, který jiné značky hůře dorovnávají, je EKG. Což je elektrická analýza srdeční aktivity. Apple Watch tak mohou odhalit, jestli netrpíte problémy se srdcem a zda má vaše srdeční aktivitu sinusový průběh. Plnohodnotně nemocniční přístroje nenahradí. Ale jsou vás schopny upozornit na případná rizika se srdcem. Tato funkce dorazila do dalších několika států i po Evropě. Ale dá se používat také tehdy, pokud jste mimo oblast podpory.

Větší zisk pro Apple

Podle dostupných informací segment chytrých hodinek vydělal Applu 5,1 miliardu dolarů. Tuto částku Apple nasbíral pouze za letošní březen. Což je poměrně velký zisk. V minulém čtvrtletí získaly Apple Watch nárůst prodeje o 49%.

Ze začátku to bylo těžko, ale přesto mají Apple Watch svou oblíbenost.

Informace o připravování tehdejších Apple Watch series 1 byly dostupné dlouhou dobu před jejich oficiálním představením. Ještě před tím, než s chytrými hodinkami dorazil Apple, který jim dal potřebnou popularitu, už byla na světě konkurence. Prorazit se tehdy snažil především Samsung se svými smart watch nebo také LG. I tak si v současné době vedou Apple Watch velmi dobře a shodou okolností nejlépe.

Podívejte se na námi doporučované aplikace pro Apple Watch.

Nejlepší aplikace pro Apple Watch. Využijte své hodinky naplno.