iPhone 11, 11 MAX a XR. Nové informace o letošních iPhonech.

0
Paměť

Novinky, které najdeme v nových iPhonech. Jaké to budou?

Pokud Apple představí nové iPhony tehdy, kdy je normálně představuje, zbývají do představení přibližně 4 měsíce. To už není tak dlouho a z dílny kalifornského výrobce začínají unikat konkrétnější zprávy o nových zařízeních. Dnes si tedy shrneme do jednoho článku další informace o iPhonu 11, 11 Plus a iPhonu XR 2, u kterého Apple dost možná změní název na iPhone XE.

iPhone 11 dostane novou anténu.

Těšit se můžeme na mnohonásobně rychlejší modely, než byly ty předchozí. Jednat by se mělo o takzvané MPI antény. Podle všeho by se tak měl Apple připravovat na 5G a začít 5G moduly implementovat do svých nových zařízení. Zda to bude tento rok je však otázkou, protože podle zahraničních médií letošní modely podporu 5G nedostanou. Článek s podrobnějšími informacemi si můžete přečíst zde.

Antény v iPhonu a iPadu budou jednou z technologických změn nových modelech.

Modely budou tři, stejně jako loni.

Stejně jako v loňském roce i letos Apple představí tři modely. Lišit se budou jak jinak cenou, materiálem použitým při výrobě, ale třeba i fotoaparátem. Na obrázku můžete vidět iPhone 11 MAX (vlevo) a iPhone 11. Na renderu jsou sice stejně velké, finální model MAX by ale měl být o něco větší. Větší model zároveň nabídne tři fotoaparáty uspořádané do čtverce. Levnější a menší varianta nabídne tři fotoaparáty ve výřezu stejného tvaru, jako tomu bylo u loňských modelů.

 

iPhone XR 2 či XE je pak kapitola sama o sobě. Zatímco přední strana se nezmění a rámečky zůstanou stejně silné jako minulý rok, zadní strana bude nápadně připomínat vlajkovou loď s přízviskem MAX. Výřez fotoaparátu totiž opíše stejný čtverec. Uvnitř budou ale jen dva fotoaparáty, blesk a mikrofon. Nejlevnější verze by měla přijít i ve dvou nových barvách. Konkrétně by to měla být zářivě oranžová a zelená. Tato informace je však pouhou spekulací.

iPhone XR 2

Největší změny iPhone11 by měly proběhnout uvnitř.

Přestože čtečky otisku prstu se letos nejspíše nedočkáme, změny v podobě obousměrného bezdrátového nabíjení, procesoru vyráběného pomocí nové technologie nebo třeba mnohem kvalitnějších fotoaparátu potěší nejednoho fanouška jablečných telefonu. Díky obousměrnému bezdrátovému nabíjení bychom mohli nabíjet novou generaci Air Pods nebo jiný telefon. Procesor bude vyráběn pomocí 7 nm technologie a přestože dodavatel zatím není znám, informace o odběru procesoru od jihokorejského Samsungu nebyly potvrzeny. Počítat tedy můžeme s procesory z dílny Apple.

Nové iPhony budou představeny v září roku 2019. Do té doby můžeme o ceně a přesném designu pouze spekulovat. Pravděpodobně však Apple nenabídne levnější modely, než tomu bylo minulý rok a můžeme tedy počítat s cenou okolo 30 tisíc korun u prostředního modelu, zatímco nejvyšší varianta se vyšplhá až k 45 tisícům. Ekonomickou variantu XR 2, bychom tedy mohli najít někde mezi 20 a 30 tisíci.