ITunes se totiž zastat příliš mnoho funkcí naráz. Snaží se plnit funkci správce aplikací, programu na správu médií a iPhone managera – a to vše najednou. V důsledku toho působí místy zbytečně složitě.

Řada uživatelů iPhonu má například stále nastavené původní vyzvánění, jak můžete poměrně často slyšet ve hromadné dopravě. Buď nevědí, jak si ho změnit, nebo jim to nestojí za jakékoli úsilí.

Řešení může nabídnout aplikace Waltr 2 od vývojářů Softorino, která se stala po dvou letech následníkem první verze programu . Aplikace nabízí uživatelsky přátelské prostředí, s příjemným designem a snadnou ovladatelností. Jakmile aplikaci otevřete, začne hledat iOS zařízení, která by se k ní mohla přes WiFi nebo USB připojit. Poté se změní na plochu pro Drag & Drop, kam můžete přetáhnout libovolný druh média.

Hudbu není třeba konvertovat do FLAC a u filmů zvládne dokonce i 4K videa bez ztráty kvality. Program nabízí možnost stažení dodatečných metadat z internetu.

Waltr využívá technologii Universal Connection Bridge (UCB), která zajistí stabilní připojení. Každá generace Applu využívá jiný protokol, UCB je však dokáže rozeznat všechny (kompatibilní je i s nejstaršími iPody). Připojení mezi USB a WiFi můžete libovolně kombinovat, půl filmu tak můžete stáhnout pomocí USB a půl skrze WiFi, pokud například nestíháte přenos dat dokončit.

Technologie Automatic Content Recognition (ARC) rozlišuje mezi filmy, seriály, hudbou nebo třeba vyzváněním – vše se následně samo přesune do příslušné složky. Umělá inteligence programu také stahuje chybějící metadata (obal desky, název, jména písniček apod.). Smart Adaptive Conversion (SAC) je zase technologie zodpovědná za konvertování, která se postará o to, aby nedocházelo u souborů ke ztrátě kvality.

Nevýhodou je relativně vysoká cena, která činí 19,95 dolarů za první verzi programu, druhá verze pak vyjde na 39,95 dolarů. Stáhnout si jej můžete na následujícím odkazu.