Po tom, co jsme zjistili, že bezdrátová nabíječka nebude součástí základního balíčku a uživatelé si ji budou muset dokoupit dodatečně, si Apple pravděpodobně přichystal další úskalí pro ty, kdo se na novou funkci těší. Samotné bezdrátové nabíjení nebude moci probíhat na dálku, ale skrze indukční podložku. Tedy sice bezdrátově, přesto však bude muset být telefon na nabíjecí položce položen.

Nově se objevují i informace o tom, že samotná podložka bude do prodeje uvedena později než samotné telefony. Ty tedy technologií bezdrátového nabíjení sice budou disponovat, nebudou ji však moci ze začátku využít. Podle bloggera Johna Grubbera bude nová technologie dostupná až později, respektive až po vydání verze iOS 11.1.

Okolo bezdrátového nabíjení se objevuje v poslední stále více informací. CEO Robert Hwang ze spoelčnosti Wistron uvedl, že iPhone 8 bude nabízet bezdrátové nabíjení. To potvrdil i CEO Lead Dubzinski ze společnosti Powerman.

Podobná situace nastala po vydání iPhonu 7 Plus. Režim Portrét v něm sice byl představen už při odhalení zařízení, zpřístupněn však byl až s verzí verze iOS 10.1, tedy měsíc po jeho odhalení.