Nebezpečný nabíjecí adaptér od Applu. Máte ho taky?

0
adapter

Apple stahuje z trhu nebezpečný nabíjecí adaptér.

Apple před dvěma dny vydal prohlášení o tom, že adaptér přikládaný k iPhonu, iPadu a Macu mezi lety 2003 až 2010 může být vadný. Ještě k tomu se navíc jedná o zástrčku použitelnou pouze v Británii, Hong-Kongu nebo Singapuru. Z toho možná můžete usoudit, že se vás problém netýká a není potřeba se o to zajímat. Tyto zástrčky jsou však poskytovány i v soupravě cestovních adaptéru, kterou už dost možná mnoho uživatelů má.

adapter

Na snímku můžete vidět, jak nebezpečný adaptér vypadá. Od nového je rozlišitelný především díky jasně bílé barvě oproti kombinaci šedé a bílé jak je vidět na spodním snímku. Zároveň má novější varianta na boku malé prohlubně a podstatně tenčí profil.

adapter

Hrozí nebezpečí elektrického šoku

Hlavní problém je v nedokonalosti pinů, které se zasouvají přímo do zásuvky. Ty se při kontaktu s tvrdým povrchem mohou rozbít a člověk může dostat elektrický šok. Jsou známy případy, kdy se z adaptéru zajiskřilo, ale člověk zraněn nebyl. Přesto je důležité neopomíjet tuto skutečnost a zjistit, zda náhodou rizikový adaptér nevlastníte.

Jak problém řešit?

Pokud jste zjistili, že adaptér vlastníte a vypadá přesně jako ten na obrázku, nezoufejte. Apple totiž svolal hromadnou akci na výměnu těchto adaptéru za nové a bezpečné. Vezměte proto adaptér do nejbližšího autorizovaného servisu a tam vám ho zdarma vymění za nový kus. Připravte se však na to, že po vás dost možná budou chtít sériové číslo zařízení. Záruka tím není nijak ovlivněna a kromě jiného adaptéru se pro vás nic nemění.

Apple má v poslední době více problémů a spousta z nich se táhne již po delší dobu. O mnoha kauzách jsme již psali a můžete si je přečíst na našem webu. Mezi ty hlavní patří žaloba podaná mladým studentem za křivé obvinění z krádeže nebo třeba opakované problémy s klávesnicí u MacBooku.