Dobře a hlavně přesně nalepená ochranná fólie bez bublin a smítek prachu na displeji jablečného zařízení může být pro někoho celkem oříšek. Sám jsem se s nalepováním nejednou opravdu hodně trápil a občas se mi právě také stalo, že mi pod fólií zůstala třeba malá bublinka nebo i prachové smítko, které následně dělalo na displeji neplechu.

S postupem času a každou nalepenou fólií jsem si tuto disciplínu více a více podmaňoval, až jsem došel dle mého úplně k nejlepšímu postupu, jak nalepit ochrannou fólii na iPhone. Proto jsem se také rozhodl, že se s Vámi o tento postup v následujícím návodu podělím.

Processed with VSCOcam with e1 preset

Pro tento návod jsem si pořídil ochranné tvrzené sklo od firmy Celly, které jsem zakoupil za příjemných 399,- Kč v obchodě Datart.cz. Balení obsahuje ochranné tvrzené sklo Celly, vlhčený hadřík na čištění displeje, dva kusy lepítek pro odstranění prachu, hadřík a dvě nálepky na tlačítko home button. To vše je pečlivě zabalené v papírové krabičce.

Krok 1 – Příprava

Příprava všech potřebných prostředků pro lepení fólie je celkem důležitá. Nachystejte si tedy zařízení, na které budete fólii lepit, samotou fólii, hadříky, stěrky a vše, co budete k lepení fólie potřebovat, abyste měli vše ihned po ruce. Samotné zařízení položte na nějaký povrch, kde se Vám nebude smekat a jinak pohybovat.

Processed with VSCOcam with e1 preset

Krok 2 – Vyrovnání a uchycení fólie

Připravte si dva kousky nastříhané izolepy, které nalepte na vrchní část ochranné fólie. Jeden kus pak nalepte do horní části, druhý do té spodní. Nyní uchopte fólii, přiložte ji na displej a vyrovnejte ji tak, aby všude seděla a výřezy v ní byly přesně umístěné a kopírovaly tvar zařízení. Jakmile budete mít vycentrováno, přilepte dva kusy izolepy přímo k zařízení. Tím si tak zajistíte, že budete mít nalepenou fólii přesně a bez přesahů.

Processed with VSCOcam with e1 preset

Krok 3 – Čištění displeje

Odklopte přichycenou fólii, rozbalte vlhčený hadřík, který byl přiložen v balení a displej důkladně otřete. Tím ho zbavíte šmouh a jiných nečistot. Poté jej ještě otřete šedým hadříkem, který odstraní zbytky prachu a vysuší displej zařízení.

Processed with VSCOcam with e1 preset

Krok 4 – Odstranění zbytku prachu

Displej máte téměř připravený pro nalepení fólie. Uchopte ji a odstraňte spodní ochrannou vrstvu fólie. Nakloňte ji tak, jako byste ji už chtěli nalepovat. Vezměte si lepítka a odstraňte poslední zbytky prachových smítek, které se na displeji mohou objevit.

Processed with VSCOcam with e1 preset

Krok 5 – Lepení fólie

Pokud usoudíte, že je displej na 100% připraven. Přiložte fólii na displej a nechte ji, ať se na něj přisaje. Díky tomu, že jste ji v předchozích krocích přilepili přímo k zařízení, bude fólie nalepená přesně a tudíž ji nebudete muset znovu odlepovat, abyste ji měli rovně. Nyní vezměte stěrku a z pod fólie vyhlaďte poslední bubliny, které mohly při položení vzniknout.

Processed with VSCOcam with e1 preset

Jestliže jste postupovali podle návodu a každý krok se Vám zdařil stejně jako mně, tak máte perfektně nalepenou fólii na Vašem jablečném miláčkovi a to bez jakýchkoliv bublin a jiných nečistot.