O iPhonu SE se v posledních dnech hodně mluví. Nedávno jsme psali o tom, že malý iPhone se pravděpodobně nedočká upgradu. Jiné weby zase psaly o tom, že se jedná o poslední podobný model a Apple podobně levné iPhony již vyrábět neplánuje.

francouzský server iGeneration však dnes přišel s prohlášením, že iPhone SE svého nástupce nejenom mít bude, ale že jej bude mít do dvou měsíců, tedy koncem září. V tuto dobu by rovněž měl Apple představit dva nové modely iPhone 7  a zcela nový iPhone 8.

Cena nového SE by měla být ještě nižší než u jeho předchůdce, ten se v součanosti prodává za 12 999 Kč v případě 32 GB verze a 8 000 – 9 000 Kč za verzi s 16 GB úložištěm. Cena budoucího SE by měla začínat na 399 €, tedy v přepočtu přibližně na 10 490 Kč.

Jedná se o první konkrétní informace o nástupci iPhone SE

Je to poprvé, co se o nástupci iPhone SE dozvídáme konkrétní informace. Zdroj serveru iGeneration navíc zatím nemá žádnou historii, je tedy možné, že se jedná o hoax. Nedávno však Apple začal s produkcí starších iPhonů SE v Indii, což staví tuto zprávu do poměrně nevěrohodného světla

Nový iPhone SE by však na druhou stranu vzhledem k popularitě předchozího modelu dával v jistém pohledu smysl. Navíc se Apple nijak netají tím, že chce Androidy připravit o monopol na poli prodeje telefonů nižší a střední cenové kategorie.

Nový iPhone SE se pravděpodobně dočká jen menších hardwarových úprav, nebude se tady jednat o zdaleka tak kvalitní model jako iPhone 8. Dal by se však očekávat lepší procesor, přední kamera, druhá generace Touch ID a podpora 3D Touch displeje.