Největší množství poruch zaznamenal operační systém Windows s 33,9 % všech oprav. Následují Windows aplikace s 22,7 % a viry s 10,5 %, škodlivé maily s 6,6 % a celkové problémy s výkonem 6,2 %. Problémy s tiskem se týkaly 6,1 % oprav a ztráta dat 4,4 %. Potíže s připojením k internetu (4,3 %), nenačtení systému (3,5 %), problémy s hardwarem (0,6 %), poškození uživatelem (0,6 %).

„Aplikace pro Windows jsou letos největším problémem. Stojí za ním nepovedené aktualizace Windows 10, přestože se Microsoft chyby snaží napravovat, stále se objevují další a další problémy,”  tvrdí RESCUECOM.

macOS v nízké poruchovosti nemá konkurenci

Aplikace pro Mac byly důvodem pouze 0,2 % oprav a problémy s operačním systémem macOS dokonce pouze 0,1 %. Na jednu stranu je sice pravdou to, že Windows používá mnohem větší množství uživatelů, nicméně i pokud tato čísla zpoměrujeme, dojdeme k závěru, že poruchovost Maců je mnohem nižší.

Pokud si však chcete být bezpečností na svém Macu jistější, doporučuje Apple používat pouzes chválené aplikace z App Storu a vyhýbat se těm staženým z internetu, pokud nemáte jistotu, že jsou skutečně bezpečné.

Ani Macy však nejsou dokonalé a čas od času může každý z nás narazit na problém s aplikacemi či výkonem. V tom případě je nejlepší neváhat a navštívit některý z autorizovaných servisů, kterých je v současnosti v i v České republice stále více.