Používáte iOS 11 beta? Pak máte možnost vyzkoušet si na některých místech novou možnost zobrazení map jednotlivých letišť, obchodních domů nebo i zobrazení odbavovacích bran. Tato funkce byla s dalšími novými funkcemi představena společně s iOS 11. 

Jistě mnozí zažili ten pocit beznaděje po příchodu na neznámé letiště či velké nákupní centrum, když zjistíte, že nevíte přesně kudy se máte dostat na místo, kam potřebujete. Davy proudících lidí vám neusnadňují výhled na informační tabule, které jsou stejně nepřehledné a vy tak nemůžete zjistit, kterým směrem se vlastně máte vydat, aby jste nalezli potřebný obchod či vstupní bránu. 

Společnost Apple pro tyto případy našla řešení a jak jsme již uvedli, tuto funkci již dnes mohou používat na některých místech ti uživatelé, kteří si nainstalovali betu iOS 11. Pokud se ale mnozí z vás těší, jak si tuto novou funkci vyzkouší v praxi, pak budou zklamáni.

První vlaštovky se objevují v zahraničí, na mapy letiště a obchodních domů v České republice si musíme zatím počkat

Tato navigace po obchodním centru nebo letištní hale je totiž dostupná jen velmi málo. A v Čechách místo s dostupností nové funkce není zatím žádné. Máte ale možnost prohlédnout si některé z míst, pokud vlastníte zařízení s iOS 11 beta a posoudit, jak si jablečná společnost poradila s těmito indoor mapami: 

Letiště 

– Philadelphia International Airport 
– Mineta San Jose International Airport 

Obchodní domy 

– Westfield Valley Fair v San Jose 
– California and Westfield San Francisco Centre v San Franciscu, Californii 

Půdorysy těchto míst jsou totiž zaneseny do současné verze map v iOS 11 beta. V případě, že je v těchto mapách vyhledáte, můžete si je prohlédnout po kliknutí na tlačítko „prohlédnout zevnitř“ nebo máte možnost si je přiblížit tak, aby jste viděli i vámi zvolené jednotlivé obchody. Doufejme, že se snad této užitečné funkce dočkáme v budoucnu i u nás.