Jak se starat o svůj iPhone? Škodí mu hned několik zlozvyků.

0

Jak se starat o svůj iPhone tak, aby dlouho vydržel?

Každý uživatel iPhonu si asi pamatuje chvíli, kdy svého miláčka platil. A pokud ne, jistě si alespoň vzpomenete na sumu, kterou jste museli odečíst ze svého bankovního konta. Ať už jste si ale koupili iPhone 5S nebo XS MAX, jistě nechcete, aby váš telefon po půl roce přestal fungovat. Když se budete držet našich tipů Jak se starat o svůj iPhone, prodloužíte tím život jak telefonu, tak vaší peněžence.

Jak se starat o iPhone v teplotních extrémech?

Pokud už máte telefon nějakou dobu a baterka není v nejlepší kondici, určitě jste si všimli, že se ve velké zimě z ničeho nic vypne. Velké výkyvy teplot totiž rozhodně nedělají baterce dobře a ideálně by se mělo s telefon pracovat v prostředí od 5 °C do 30 °C. iPhone samozřejmě bude fungovat i mimo tuto zónu. Může však dojít k neočekávanému vypnutí nebo přehřátí a to baterii škodí.

Nenoste telefon do koupelny

Pokud máte jeden z těch modelů, které jsou vybaveny zvýšenou odolností proti prachu a vodě, tento bod se vás tak úplně netýká. Uživatelé starších iPhonů by však neměli nosit svůj telefon do koupelny pokud jdou do sprchy nebo do vany. Proč? Horká voda spolu se studeným vzduchem vytváří páru která kondenzuje a stává se z ní opět voda. Taková pára se velmi snadno dostanu do útrob vašeho telefon kde poté zkapalní a může zničit celé zařízení.

Jak se starat

Jailbreak nebude to pravé

Uživatelé Androidu často argumentují otevřeností jejich systému v porovnání s velmi jednoduchým iOS, které vám zkrátka jisté věci nedovolí. Je tu však možnost, díky které se dostanete na podobnou uživatelskou úroveň jako v Androidu s rootem. Zní to jako skvělá varianta. Než se ale vrhnete do nastavení, vězte, že každá mince má dvě strany. Nejenže totiž přijdete o záruku a veškeré bezpečnostní aktualizace a záplaty od Applu. Hackerům zároveň otevřete své zařízení a svá data tak dostanete do velkého nebezpečí.

Jak se starat o baterii v iPhonu?

Přestože jistě znáte nějaké základní tipy jak se starat o baterii v telefonu, tento fakt není až tak známý. Neoriginální kabely totiž mohou způsobit poškození základní desky nebo jiných komponent, a to už při prvním použití. Věřte nebo ne, když už se náhodou následná oprava vyplatí, vyjde vás na mnohem více peněz, než kabel s Apple certifikací. V tomto případě se proto řiďte pravidlem „Nejsem tak bohatý na to, abych kupoval levné věci“. Vyplatí se to.

Jak se starat

Víte o nějakých dalších nešvarech a zlozvycích, které jablíčkáři nevědomky dělají? Podělte se o ně v komentářích!