Včera jsem vás informovali o tom, že Apple vydal aktualizaci watchOS, která umožňuje používat funkci EKG v České republice. Než k tomu došlo, systém se dal lehce obejít tak, že jste zajeli do zahraničí a přihlásili se iPhonem do sítě zahraničního operátora. Podnikání výletu do Něměcka a Rakouska je konec. Podívejte se, jak si na Apple Watch EKG nastavit.

Nejprve proveďte aktualizace

Abyste mohli tuto funkci využít, je potřeba iPhone aktualizovat na iOS 12.3 a Apple Watch na watchOS 5.2.1. Jak se na update připravit najdete v našem přechodzím článku o této novince, který najdete zde. Až budete mít hotovo, můžete se pustit do jendotlivých kroků nastavení.

EKG na Apple Watch je dostupné v Česku! Stáhněte si aktualizaci watchOS ještě dnes.

Jak tedy EKG nastavit?

1. Otevřete aplikaci Zdraví

2. Klikněte na banner Nastavit EKG. Pokud se neukazuje, postupujte podle náledujicích kroků.

3. V dolním menu klikněte na Zdravotní data a po té na položku Srdce.

4. Zvolte Elektrokardiogram (EKG).

5. Dosnate se do průvodce aktivací. Klikněte na Nastavit aplikaci EKG.

6. Aplikace bude vyžadovat doplnění zdravotních informací jako datum narození apod.

7. Následují informace, jak měření EKG funguje a co mohou Apple Watch odhalit.

 

Stále nevíte, jak EKG nastavit?

Pokud se vám stále nedaří nastavit EKG, zkuste se podívat na toto video na YouTube z kanálu uživatele Peyton. Ačkoliv není Česky, menu je naprosto totožné. Jen v jiné jazykové mutaci. Určitě vám pomůže.

Na co všechno vás bude iPhone upozorňovat?

Ačkoliv je EKG skvělou funkci pro sledování vašeho srdce, musíte počítat s tím, že lékařské přístroje ani lékařsko péči nemají šanci nahradit. Na to vás bude upozorňovat také aplikace zdraví při dokončování nastavení. Apple Watch nejsou schopny odhalit špatnou krévní srážlivost nebo také infarkt a další typy srdečního onemocnění. Pokus se necíte dobře, vždy raději vyhledejte pomoc svého doktora.

Po úspěšném nastavení můžete měřit

Až provede úplnou aktivaci, můžete otevřít aplikaci EKG na hodninkách a provést vaše první měření. Pokud hodinky zaznamenají nějaký problém s vaší srdčení aktivitou, výsledek budete mít v iPhonu a můžete ho ukázat vašemu lékaři pro rychlejší řešení celého problému.