„Jak nahraji film do iPadu?„ Tak tuto otázku slýchám čím dál častěji, není také divu, když jsou iOS zařízení (iPhone, iPad, iPod) každým dnem populárnější a pořizují si je snad všechny věkové generace.

Postup, pro nahrání filmu do iPadu nebo jiného iOS zařízení je vcelku jednoduchý a budou Vám k tomu stačit celkem tři věci, 1. iPad, 2. aplikaci pro přehrávání videa (VLC Player) a iTunes.

V první řadě si musíte do iPadu stáhnout nějakou aplikaci pro přehrávání videa, já osobně Vám doporučím AVPlayer HD nebo VLC Player, který je navíc zadarmo. Oba přehrávače mám vyzkoušené a jsem s nimi velice spokojen.Nyní je zapotřebí stáhnout a nainstalovat iTunes do PC, což můžete udělat prostřednictvím odkazu, který naleznete níže. Jakmile budete mít staženo a nainstalováno, spusťte iTunes a připojte iPad.

Stáhnout iTunes

iPad by se měl v tuto chvíli načíst a měl by se Vám zobrazit v pravém horním rohu společně se šipkou na jeho bezpečné odebrání. Pokud se tak stalo, klikněte na něj. V horní liště (viz. obrázek níže) vyberte druhou položku „Aplikace“.

nahravani-souboru-do-ipadu-1

V horní části se zobrazí náhled stránek z Vašeho iPadu, na této stránce sjeďte úplně dolů, kde už bude připravený seznam aplikací, do kterých lze nahrát nějaký soubor (například dokumenty, písničky…), Ze seznamu vyberte přehrávač například právě VLC Player (viz. obrázek níže). Jakmile tak uděláte, aplikace se zabarví modře, v tuto chvíli už stačí jen kliknout na tlačítko přidat, které se nachází vpravo dole.

nahravani-souboru-do-ipadu-2

Ve vyskakovacím okně vyberte umístění filmu a následně i film, který chcete do iPadu nahrát, kliknete na tlačítko „Přidat“ a je hotovo, film se Vám úspěšně nahrává do iPadu. Teď už zbývá jen vzít iPad, spustit aplikaci, pohodlně se usadit a promítání může začít.

nahravani-souboru-do-ipadu-3

icon
OPlayer Lite - media playerJonathan YoungUtilitiesFreeStáhnout
icon
AVPlayerHDEPLAYWORKSEntertainment$2.99Stáhnout