iPhone XR 2. Víme, jak bude vypadat nástupce úspěšného telefonu!

0
iPhone XR 2

Na povrch vyšly informace ohledně iPhone XR 2.

Oblíbený mobil z trojice loňských iPhonů se dočká svého nástupce. Nejnižší ale přesto nejprodávanější model sice nenabízel všechny vychytávky jako jeho dražší kolegové, lákal ale na podstatně nižší cenu a obsahoval vše, co průměrný uživatel vyžaduje. Je více než jisté, že se iPhone XR 2 pokusí na oblíbený loňský model navázat. Zda se mu to povede však v tuto chvíli není vůbec jasné.

Apple se bude držet zásad

Letos to s portfoliem nabízených iPhonů nevypadá jinak a podle všeho budou představeny opět tři telefony. Nejlevnější varianta by pak měla mít v názvu číslovku 2 nebo XE jako tomu bylo o iPhonu SE.

Designově se příliš nezmění

Co se týká designu, zde se změny dít nebudou a v podstatě ani není co více vymýšlet, možná tak zmenšit rámečky. Jediná citelná změna tak nastane na zadní straně a konkrétně se bude jednat o fotoaparát. Loňský kulatý nahradí plocha ve tvaru čtverce. Na levé straně blíže k okraji najdeme dva fotoaparáty umístěné pod sebou. Uprostřed vedle nich je pak blesk a sekundární mikrofon. Na obrázku níže můžete vidět render zadní strany iPhonu XR 2. Vzhledem k přesnosti zdroje je velmi vysoká pravděpodobnost, že takto bude vypadat i finální produkt.

iPhone XR 2

Jiných designových změn se však nejspíše nedočkáme. Úhlopříčka displeje o velikosti 6,1″ není překvapením. Velmi silné rámečky okolo displeje a výřez s 12 MPx přední kamerou na horní straně by sice stál za přepracování, Apple však o tuto část mobilu nejeví velký zájem a zdá se to jako hotový produkt.

iPhone XR 2 se stejným hardwarem jako vlajkové lodě.

Do vínku podle všeho dostane čipset Apple A13, tedy stejný, jako nové iPhony 11 a 11 Plus. Podle některých zdrojů by měl nabídnout jinou povrchovou úpravu a větší baterii. To ale v tuto chvíli nelze potvrdit stejně jako skutečnost, zda bude mít novinka obousměrné bezdrátové nabíjení. O „jedenáctkových“ iPhonech jsme již psali a článek si můžete přečíst zde.

iPhone 11. Unikly informace o nadcházejícím modelu.

Nyní si můžete prohlédnout jedinou změnu na novém iPhonu XR 2 ještě jednou. Líbí se vám? Podle nás by to chtělo změnu a místo několika fotoaparátů v nesmyslně vystouplém čtverci raději zmenšit podíl nevyužité plochy na přední straně. Ať už s námi náš názor sdílíte nebo máte zcela opačný, budeme rádi, když se o něj podělíte v diskuze pod článkem!