Nejdražší smarphony prodává především Apple a Samsung. Ostatní výrobci přivádí na trh výrobky střední a nižší cenové kategorie, díky tomu si však v některých případech drží značnou popularitu.

Podle finančních výsledků z května vyplývá, že první kvartál tohoto roku zatím nebyl, co se týče prodeje iPhonů příliš úspěšný. To se sice téměř jistě změní s příchodem nových modelů na pozim tohoto roku, Apple se však rozhodl pro odvážný krok.

Velká část uživatelů Iphonu SE odešla od Androidu

Apple nasadil agresivní strategii na trhu s předplacenými telefony. V nižších cenových kategoriích jde především o model iPhone SE, před několika dny však zlevnil i iPhone 6. Zdá se, že strategie funguje.  V prvním čtvrtletí po představení iPhone SE představoval 5 % prodejů všech smartphonů v USA (ve Velké Británii až 10%). Většina uživatelů SE jsou navíc noví uživatelé, to znamená, že velká část z nich odešla od Androidu.

Cena iPhonu 8 se odhaduje na 800-1000 dolarů za kus, jednalo by se tedy o nejdražší smartphone na trhu. Ceny dalších dvou modelů (iPhone 7s a iPhone 7s Plus) by se však mohly pohybovat kolem 500 dolarů za kus. Vzledem k předchozímu úspěchu se může stát, že iPhone představí další podobné zařízení jako byl iPhone SE, aby pokryl střední a nižší cenovou kategorii trhu.