Fanoušky iPhone SE však možná zarmoutí zpráva, že Apple se pravděpodobně nerozhodne pro upgradování telefonu. SE tak nebude v budoucnosti stačit novým trendům.

V současnosti je sice výkon SE dostačující, ale v rámci několika let jej bude kvůli jeho udržení upgradovat na nejnovější verzi iOS, na jehož fungování nebude hardware malého telefonu připraven.

I když si totiž iPhone SE získal značnou oblíbenost, není vysoká natolik, aby se Applu upgrade ekonomicky vyplatil. Navíc v současnosti platí trend zvětšujících se displejů, který SE rozhodně nenaplňuje.

iPhone SE možná získá svého nástupce

Fenoménu zvětšujících se displejů odpovídá i velkost modelů iPhone 6 a iPhone 7 a předpokládané rozměry iPhonu 8, který by měl získat 5,8“ OLED displej. Obliba modelů Plus je pak dokonce větší než Apple předpokládal.

Výroba iPhonu SE byla relativně nenáročná. Obsahoval hardware z iPhonu 6s a tělo řady 5s. Vzhledem k nenáročné výrobě a velkému úspěchu v prodeji se tedy dá předpokládat, že Apple v budoucnu vyrobí pravděpodobně další podobný model, díky kterému by mohl konkurovat levným Androidům.

I když se SE pravděpodobně upgradu nedočká, mohou jeho uživatelé počítat i tak s tím, že několik následujících let jej budou moci nadále bez problémů používat. pple spustil před časem výrobu svých iPhonů SE v Indii, kde se právě jimi chystá ovládnout tamní trh. Ukončení podpory je tedy v brzké době více než nepravděpodobné.