iPhone SE 2. Opráší Apple legendární design?

0
iPhone SE 2

Apple iPhone SE 2 jako další na poli malých mobilních zařízení?

Určitě si také vzpomenete. V roce 2016 přišel na trh telefon, který notoricky připomínal iPhone 5S. Přestože se svým starším kolegou sdílel pouze design a pár dalších drobností, lidé na 5S nezapomněli a oblíbený design se opět dostal do rukou mnoha zákazníků. Od té doby však Apple vydával telefony pouze v rámci „hlavní větve“ iPhonů. Přišla verze 7, 8 a jejich varianty. Kompaktní mobil však Apple nepředstavil a my se dnes podíváme, jak to s novým iPhonem SE 2 bude a zda se ho vůbec dočkáme.

Problémy s prodejem

Zmíněna hlavní větev však Applu pomalu ale jistě přestává vydělávat a o nové iPhony již není takový zájem. Trh je přehlcený a lidé zkrátka nevidí dostatečně velké inovace, které by je donutily ke koupi nového telefonu. V případě vydání nástupce iPhonu SE by však mohli zákazníci projevit zájem o novinku a Apple by trh s iPhony přinejmenším oživil.

Jak by měl SE 2 vypadat?

Pokud by SE 2 vyšel a řídil se podle aktuálního designového trendu, jistotou bude bezrámečkový displej. Na horní straně bychom pak mohli čekat výřez nebo výrazně ztenčenou plochu obsahující Face ID. O čtečce otisku prstu se ani nemusíme bavit.

Dále můžeme předpokládat, že barevné varianty nijak nepřekvapí a v nabídce bude klasicky vesmírně šedá, stříbrná, zlatá a růžová. Jak by mohl iPhone SE 2 vypadat se můžete podívat na obrázku níže.

iphonese2

Ve stopách nejvýkonnějšího 4″ telefonu na světě

Zda půjde ve stopách svého předchůdce je otázkou. 4″ displej však rozhodně mít nebude. Počítat bychom mohli s výbavou z některého z novějších iPhonů, kterou by mohla doplnit technologie 3D Touch. Tu bohužel staré SE postrádalo.

Cenově dostupný model

V portfoliu Applu momentálně nenajdete skutečně cenově základní model. Nynější iPhone XR sice byl trhákem a prodával se velmi slušně, stále je to však zařízení za 20 tisíc korun, a to je pro mnoho lidí nepředstavitelná suma. Pokud by se Apple držel svých zásad a nabídl SE 2 za podobnou cenu jako tomu bylo i staršího iPhonu SE, dostali bychom velmi zajímavé zařízení za necelých 15 tisíc korun, což už je o mnoho přijatelnější cenovka.

Dočkáme se ho vůbec?

Otázka, na kterou nelze jednoznačně odpovědět. v Applu jistě pracují schopní ekonomově a analytici. Můžeme si tedy být jistí, že přesně ví, co trh a jednotliví zákazníci vyžadují. Je tedy možné a v současné situaci i velice pravděpodobné, že iPhone SE 2 bude představen. Pokud Apple skutečně zamýšlí prodej tohoto zařízení, představí ho nejspíše v zaří společně s novými iPhony, nebo na první Keynote v roce 2020, stejně jako tomu bylo v roce 2016.