Mezi takové komplikace patří například problémy s 3D senzorem pro snímání obličeje a bezdrátovým nabíjením. Server Fast Company zjistil, že Apple v současnosti řeší řadu problému ohledně softwaru. Ty jsou natolik vážné, že hrozí i to, že iPhone 8 se dostane na veřejnost se zpožděním.

Na bezdrátovou nabíječku si pravděpodobně budeme muset počkat

Co se týče bezdrátového nabíjení, nedávno jsme vás informovali o tom, že iPhone 8 touto technologií sice bude disponovat, nicméně na samotnou nabíječku si budeme muset nejen zakoupit zvlášť, ale budeme si na ni muset počkat.

Nabíječka využívá technologii konvenční indukce, což bohužel v praxi znamená to, že iPhone bude muset být pro nabíjení umístěn na podložce. Software však není připraven ještě ani na tuto změnu, je tedy možné, že bezdrátového nabíjení budou nové iPhony schopny až po několika aktualizacích. Podobný případ nastal při vydání iPhone 7 Plus, kdy portrétový režim fotoaparátu byl dodán až v pozdější aktualizaci iOS.

Problémy Apple řeší podle serveru Fast Company i s 3D senzorem, který by měl být schopen snímat skrze přední kameru obličej uživatele. Tím by měl nahradit funkci 3D Touch. Apple v tomto směru stále váhá se sdělováním konkrétních informací.