S blížící se premiérou velmi očekávaného iPhone 8 se vynořuje stále více nových informací. Mezi nejnovější patří zpráva od leakeru Benjamina Geskina, že telefon bude k dispozici celkem ve čtyřech různých barevných provedeních a dokonce nebude chybět ani úplně nová varianta v podobě zrcadla.
V poslední době vyplulo na povrch mnoho informací o vzhledu a funkcích nového iPhone 8. Už se také potvrdilo, že letošní model se bude chlubit OLED displejem s celoskleněnou konstrukcí, senzorem rozpoznání obličeje, bezdrátovým nabíjením a dalšími novinkami mezi něž patří i barevná provedení.
Zatím nejsou známy konkrétní informace o “zrcadlové” variantě, ale Geskin předvedl na několika příkladech, jak by měl iPhone 8 se “zrcadlovou” variantou vypadat. Pro názornost posloužily sice fotografie levných obalů z Aliexpressu, ale ukazují ve své podstatě, jak asi budou záda tohoto iPhone vypadat. Ovšem zatím ale není jasné, u které z předvedených barev bude zrcadlové provedení použito. Bude to u černé, bílé nebo stříbrné?

iPhone 8 přijde v menším počtu variant než předchozí modely

Před nedávnem informoval analytik Apple Ming-Chi Kua, že letošní iPhone bude nabízen v méně barevných variantách, než je u Apple obvyklé a právě s touto informací jde ruku v ruce Geskinovo trvrzení, že možnost výběru barvy se omezí jen na čtyři varianty. Třeba u letošního iPhonu 7 si mohli potenciální uživatelé vybrat ze šesti různých barevných variant.
Jen pár dní nazpět vyšla také zpráva o tom, že iPhone 8 asi nebude disponovat Touch ID. Jak jsme již výše zmiňovali, 3D senzor rozpoznání obličeje má totiž údajně nahradit snímač otisků prstů.
Společnosti se pravděpodoně nepodařilo tento snímač umístit do displeje stejně jako Samsungu a musela tak volit kompromis. Místo integrace Touch ID na záda telefonu raději zvolila možnost jeho úplného odstranění. Necháme se překvapit v září, jestli se tato informace potvrdí.