Ikonický iPhone 8 bude mít zabudovaný konektor Lightning, jak nás na začátku roku informoval proslulý analytik Ming-Chi Ku společnosti Securities. Nicméně kromě konektoru bude balení iPhonu obsahovat také USB-C pro rychlé nabíjení, které bude na druhém konci napájecího kabelu.

Objevila se také další zpráva o způsobu nabíjení letošního iPhone, ve které nás informuje analytik z Barclays Blayn Curtis o tom, že balení iPhone 8 bude obsahovat i 10W napájecí adaptér s konektorem USB-C a integrovaným čipem USB-C Power Delivery.

Jak dále informuje, dodavatelem čipů Power Delivery USB-C, kterými disponuje iPhone i 10 W adaptér, bude společnost Cypress Semiconductor a bude se jednat o stejný čip CYPD2104, používaný v novém 10,5″ iPadu Pro.

iPhone 8 bude mít lepší baterii, v kombinaci s rychlým nabíjením se tak značně zlepší komfort uživatelů

Zpráva uvádí: „Stejně jako nové 10,5palcové a 12,5palcové iPady Pro, by i takzvaný iPhone 8 nabízel rychlonabíjení pomocí kabelu, na jehož jednom konci by byl konektor Lightning a na druhém konci USB-C, přes který by byl kabel připojen k novému 10W napájecímu adaptéru nebo k 29W USB-C napájecímu adaptéru os MacBooku Pro“.

Do balení iPhone vloží zřejmě Apple kabel, kde bude na jednom konci Lightning a na druhém USB-C, místo známého kabelu Lightning/USB-C a mohl by se zde objevit i adaptér USB-C/USB.

Podle předpokladů, že očekávaný iPhone 8 s 5,8palcovým OLED displejem bude disponovat také baterií ve tvaru písmene L s kapacitou 2700 mAh, rychlé nabíjení jen uvítáme.