Kromě iPhonu 8 můžeme na podzim očekávat i aktualizovaný iPhone 7s a iPhone 7s Plus. Ming-Chi Kuo říká, že Touch ID nebude součástí iPhonu 8 kvůli problémům při výrobě. Nahrazen bude novým snímáním obličeje pomocí skrze 3D senzor.

iPhone 8 bude mít displej od okraje k okraji, a to i v horní části, kde bude pouze výřez pro přední kameru a reproduktor. Na snímky iPhonu 8 od českého designéra Martina Hájka se můžete podívat zde.

S předchozími hypotézami se Ming-Chi Ku shoduje v tom, že iPhone 8 nebude mít fyzický Home Button. Rozchází se s nimi však v otázce Touch ID. To by podle něj nemělo nacházet ani na zádech, zamykacím tlačítku, ani integrované do displeje. Nahradit by jej měla nová funkce 3D skeneru, který pomocí biometrické metody rozpozná váš obličej. 3D senzor by měl také zvýšit kvalitu selfie fotografií.

Aktualizovaný iPhone 7s a iPhone 7s Plus by měly oba stále disponovat LCD displejem. iPhone 8 a iPhone 7s Plus budou mít 3GB DRAM kvůli duální kameře, iPhone 7s bude mít pouze 2GB DRAM. Zlepšení se dočká i přijímač a reproduktor, iPhone 8 tak nabídne zlepšenou práci se zvukem.

Mimo jiné Ming-Chi Kuo říká to, že všechny nové modely budou představeny v září, iPhone 8 by však měl být uveden do prodeje později než ostatní modely (možný je i říjen až listopad). Měl by také prozatím vyjít jen v několika limitovaných odstínech.