iPhone 11. Unikly informace o nadcházejícím modelu.

0
ip11nahled

iPhone 11. Co zajímavého si pro nás Apple připraví?

Do představení dalšího iPhonu zbývá ještě necelý půlrok. Již teď se ale objevují spekulace a rendery toho, jak by mohla nová vlajková loď společnosti Apple vypadat. Pojďme se podívat na to, jak by mohl nový iPhone vypadat, co nabídne a konečně i na odhadovanou cenu.

Změny v designu razantní nebudou

Zatímco na poměrně revoluční „desítku“ navázala řada XS a XR se stejným designem, na poslední řadu bude iPhone 11 navazovat zcela stejnou přední stranou. Jako mobilní zařízení je totiž iPhone v podstatě hotový produkt a mnoha změn se proto nedočkáme. Vyplývá to z fotografií maket pro výrobce příslušenství, které zveřejnil leaker Benjamin Geskin na svém twitterovém profilu. Fotografie zadní strany napovídá, že se Apple vydá cestou více fotoaparátů. Ty jsou zde tři a s bleskem jsou uzavřeny do jakéhosi čtverce. Levnější varianta by pak měla mít dva fotoaparáty s bleskem uprostřed.

iphone11

Podle loňské trojice telefonů můžeme očekávat tři telefony i letos. Zda Apple ozančení „R“ u nejlevnějšího telefonu ponechá, je otázkou.

Displej, baterie a podpora 5G.

Vzhledem k tomu, že se jedná téměř o přesnou kopii iPhonu XS, můžeme počítat s 5,8″ displejem. O zeštíhlení rámečků asi budeme moci jen snít. Překvapením asi bude skutečnost, že nová generace iPhonů nedostane podporu 5G. Příjemným faktem ale bude 4 000 mAh baterie. Vzhledem k přechodu na USB-C u MacBooku a iPadu můžeme předpokládat, že iPhone přijde na řadu letos.

Spolu s iPhonem 11 bude představen také nový systém iOS 13, který bude ve finální verzi zprvu pouze na iPhonu 11 a jehož beta verzi budete moci stahovat pravděpodobně již během července. O iOS 13 jsme psali v našem dřívějším článku.iph11

Kdy můžeme iPhone 11 očekávat?

iPhone 11 bude představen na zářijové Keynote, která pravděpodobně proběhne 10. září 2019. První kusy se k zákazníkům dostanou koncem září a začátkem října by se měl začít volně prodávat.