Applu unikly screenshoty z iOS 13

V posledních letech se Applu nedaří udržet své plány v tajnosti. Ať už jde o chystané novinky, tak o patenty, které mohou znamenat jistá vylepšení. Nyní unikly snímky z chystaného systému iOS 13, které potvrzují připravované změny.

iOS 13

 

iOS 13 v tmavém režimu

Jedna z nejočekávanějších novinek se s největší pravděpodobností stane skutečností. Dark mode je bezpochyby velice užitečná věc. Šetří oči, baterii a vypadá velmi elegantně. Dark mode se projeví i na podbarvení v multitaskingu a dočkat bychom se mohli i nových tapet přizpůsobených pro nový mód.

iOS 13

Nová aplikace „Find my“

Aplikace Najít iPhone a Najít přátele bude nyní sloučena do jedné. V jedné aplikace tak budete mít členy rodiny a přátele na jednom místě a zároveň zde budou zařízení, které můžete dohledat. Zde se dočkáme nového rozhraní a kompletně přepracované aplikace, přestože ikona na ploše se až tak nezmění. Pokud tyto aplikace používáte častěji, rozhodně se jedná o příjemnou změnu.

iOS 13 nabídne více úprav screenshotů

Po vyfocení snímku obrazovky a kliknutí na jeho náhled vlevo dole můžete screenshot upravit dle libosti. Respektive ho můžete oříznout a provést základní úpravy, abyste nemuseli zapínat aplikaci Fotografie nebo počítač s editorem. Nově by však tato rychlá možnost měla nabídnout mnohem více funkcí, což usnadní a urychlí práci spoustě uživatelů.

iOS 13

Kdy se iOS 13 dočkáme?

Do představení iOS 13 zbývá již jen pár dnů. Proběhne na konferenci WWDC 2019, kterou každoročně pořádá Apple. Zajímavé však je, že si Apple tyto úniky nehlídá a snímky se dostanou na veřejnost dříve, než samotný systém.

 


Důležité je také zmínit, že systém, uveřejněný na WWDC 2019, nebude finální verzí operačního systému a jakákoliv manipulace s ním nemusí být stejná jako s finální verzí předchozího systému. Stahování betaverze systému tedy doporučujeme pouze vývojářům, betatesterům nebo lidem, kteří vědí, co dělají. Za případnou nefunkčnost a nekompatibilitu aplikací nebo samotné betaverze nebere redakce žádnou odpovědnost a vše je na vlastní nebezpečí.